مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خبر داد: اجرای مرحله سوم « طرح ملی توسعه‌ مشاغل خانگی» در آذربایجان شرقی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح ملی توسعه‌ مشاغل خانگی گفت: تاکنون 3531 نفر در طرح توسعه مشاغل خانگی ثبت نام کردند.
اجرای مرحله سوم « طرح ملی توسعه‌ مشاغل خانگی» در آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی با اعلام این خبر گفت: سهمیه‌ آذربایجان شرقی در این طرح سه هزار نفر است که تاکنون ۳۵۳۱ نفر برای بهره مندی از این طرح در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کرده اند .

وی افزود؛ از این تعداد ۶۴۳ نفر مرد و ۲۶۷۷ نفر زن هستند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم اجرای این طرح محدودیت هایی برای ثبت نام وجود داشت،خوشبختانه اکنون این مشکل بر طرف شده و اکنون تمامی علاقه مندان می توانند در این طرح ثبت نام کند.

فتحی با ارائه توضیحاتی پیرامون مراحل اجرای این طرح افزود: مرحله‌ اول این طرح به شناسایی و اولویت بندی افراد اختصاص داشته و مرحله‌ دوم مربوط به بحث توانمند سازی و آموزش افراد علاقمند بوده و مرحله‌ سوم به موضوع اتصال به بازار اختصاص داده شده است.

وی  مهم ترین هدف از اجرای این طرح را حمایت از پیشران‌ها عنوان کرد و افزود:  آموزش های مورد نیاز  در حوزه های  بسته بندی، بازاریابی، صادرات و...  ارائه شده  و از طریق سیستم ها و کانال های اطلاع رسانی  محصولات تولیدی به کل  کشور و کشور های هدف معرفی خواهد شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در کنار سایر نهاد ها در پیشبرد این طرح همراه ما بوده است.

وی توانمند سازی پیشران ها و راه اندازی فروشگاه های آنلاین را از مهم ترین برنامه ها عنوان کرد و افزود: در این خصوص وبینارهایی به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار شده است  و براساس تحقیقات به عمل آمده بعضی از مشاغل نیز به گونه ای هستند که پس از اتمام دوره های آموزشی دیگر نیازی به حمایت های بیشتر ندارند و خود افراد می‌توانند این مشاغل را ادامه دهند.

فتحی اظهار کرد: براساس اولویت بندی صورت گرفته تاکنون۱۲۰۰ نفر از متقاضیان، آموزش های لازم را دیده اند و این موضوع تا اتمام طرح ادامه خواهد داشت.


۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۲۴۰,۹۸۵
کلیدواژه ها: حسین فتحی,مدیرکل تعاون،کار رو فاه اجتماعی آذربایجان شرقی,طرح ملی توسعه ی مشاغل خانگی,ثبت نام,سامانه مشاغل خانگی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید