ثبت نام و پرداخت تسهیلات به مشاغل زیان دیده از کرونا فارس تمدید شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: باتوجه به ابلاغ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات حمایتی به مشاغل و بنگاه های آسیب دیده از کرونا استان فارس در سال 1400 تمدید شد.
ثبت نام و پرداخت تسهیلات به مشاغل زیان دیده از کرونا فارس تمدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس،سهراب مختاری با اعلام این خبر افزود: بر اساس ابلاغ قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در تاریخ  17 خرداد 1400  و مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در تاریخ هشتم خردادماه 1400 مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات و سایر حمایت های بانکی بنگاههای به شدت آسیب دیده از کرونا تمدید شده است.

وی با بیان این که مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا و متقاضی اخذ این تسهیلات تا پایان شهریور ماه 1400 تمدید شده گفت: بانکها و موسسات اعتباری فارس نسبت به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبلی تا پایان آبان ماه 1400 موظف‌ شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا در بخش های گردشگری ، ورزش و جوانان، فرهنگ و هنر و حمل و نقل ریلی و هوایی تا پایان شهریور ماه 1400 مطابق همان دستور العمل و شرایط ابلاغی قبلی تمدید  شده است.

وی اعلام کرد: برای صاحبان مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا به جز تسهیلات قرض الحسنه بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی که موعد پرداخت آن ها در چهار ماهه اول سال 1400 بوده و در این بازه زمانی پرداخت نشده است ، منوط به آن که بدهی آنها به شبکه بانکی تا تاریخ اول بهمن 99 در طبقه جاری قرار داشته باشد ، به انتهای دوره تقسیط منتقل می شود تا طی چهار قسط پس از آخرین قسط بازپرداخت شود.

مختاری با بیان این که بانکها و موسسات اعتباری نسبت به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبلی تا پایان آبان 1400 ملزم شده‌اند،افزود: بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی اخذ شده توسط مشاغل و بنگاههای بخش گردشگری ، ورزش و جوانان، فرهنگ و هنر و حمل و نقل ریلی و هوایی اعم از تسهیلات کرونایی قبلی و یا تسهیلات جدید تا پایان شهریور سال 1400 امهال می شود .

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا در  سطح استان فارس افزود:  براساس تبصره ذیل ماده 11 مصوبه جلسه 16 ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در تاریخ  دوم اردیبهشت 99 و اصلاحات بعدی بیش از هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات به بنگاههای به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در فارس از طریق 19 بانک و موسسه عامل ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای شروع طرح تا نیمه اسفند سال گذشته به تعداد 30 هزار و 311 نفر از صاحبان کسب و کار آسیب دیده از کرونا با اشتغال 50 هزار 286 نفر به مبلغ 507 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: این استان در شاخص میزان پرداخت در جایگاه چهارم کشور و  در شاخص تعداد ثبت نامی جایگاه دوم کشور را دارا هستند.

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۴۱,۰۲۴
کلیدواژه ها: سهراب مختاری,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس,کرونا,تسهیلات حمایتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید