بر اساس تفاهم نامه انتشارات علمی و فرهنگی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور؛ اپلیکیشن اختصاصی "کتابخوان" انتشارات علمی و فرهنگی عرضه می شود

بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین انتشارات علمی و فرهنگی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، اپلیکیشن اختصاصی "کتابخوان" برای انتشارات علمی و فرهنگی عرضه می شود.
تفاهم نامه اتفاهم نامه انتشارات علمی و فرهنگی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور؛

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، در تفاهم‌نامه‌ای که به امضای این دو مجموعه رسید توافق شد که با همکاری طرفین، اپلیکیشن اختصاصی کتابخوان برای انتشارات علمی و فرهنگی طراحی و تولید شود.

 تاکنون بخشی از این توافق به ثمر رسیده است و تعدادی از عناوین کتاب‌ها روی این اپ بارگذاری شده‌اند.

بر اساس این تفاهم نامه، علاوه بر نرم‌افزار کتابخوان که با داده‌های مشترک میان مرکز نور و انتشارات علمی و فرهنگی ایجاد می شود، همکاری‌هایی نیز در زمینه توسعه منابع دیجیتال مرکز، اعطای اجازه برگزاری کارگاه‌های مشترک و برگزاری سمینار و همایش صورت می گیرد.

محورهای این تفاهم‌نامه به منظور احیای آثار هویتی انتشارات علمی و فرهنگی و همچنین معرفی آثار هر دو طرف به کاربران تنظیم شده است و با ساخت اپلیکیشن اختصاصی و وارد کردن داده‌های علمی و فرهنگی و مرکز نور امکان استفاده و بهره‌مندی کاربران در سطوح فردی و سازمانی را فراهم کرده است.

دسترسی به محتوای کتابخانه‌های آنلاین، نرم‌افزارهای تخصصی در حوزه جستجو، تکنولوژی‌های به‌روز برای توسعه و بهبود ویرایش و داده‌کاوی در خصوص کتب و عناوین نشر نیز از دیگر بخش‌های مهم این تفاهم‌نامه همکاری است.

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) نهادی پژوهشی است که برای تسهیل دسترسی کاربران به منابع و متون علوم اسلامی و انسانی فعالیت می‌کند و سابقه همکاری با انتشارات علمی و فرهنگی را نیز دارد؛ این مرکز تحقیقات کامیپیوتری علوم اسلامی در ماه‌های اخیر تلاش مضاعف برای توسعه همکاری با انتشارات علمی و فرهنگی را در دستور کار قرار داده است.

این تفاهم نامه به امضای "حجت الاسلام محمدحسین بهرامی" رییس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور" و "نادره رضایی" مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی رسید.

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۳۱
کد خبر : ۲۴۱,۰۹۸
کلیدواژه ها: تفاهم نامه,انتشارات علمی و فرهنگی,مرکز نور,محمدحسین بهرامی,نادره رضایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید