شریعتمداری تاکید کرد: شفافیت، مهمترین روش برای جلوگیری از فساد /کسب رتبه نخست شفافیت،گواه رویکرد موفق وزارت کار در مبارزه با فساد

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : شفافیت یکی از مهمترین روش ها برای جلوگیری از فساد است، وقتی شفافیت از یک در وارد شود، فساد از در دیگر خارج می‌شود.
شفافیت، مهمترین روش برای جلوگیری از فساد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  با بیان این مطلب در آیین بازسازی مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی در جنوب تهران در پاسخ به سوال خبرنگاران در  خصوص اقدامات  خود در حوزه شفافیت گفت: یکی از وعده های من در مجلس شورای اسلامی، توجه عمیق به مبارزه با فساد بود و بر همین اساس، در این مدت تلاش کردم با استقرار سامانه های شفاف ساز شرایطی را فراهم کنم تا مجموعه وزارتخانه در یک اتاق شیشه ای قرار بگیرد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: گواه اقدامات ما در زمینه مبارزه با فساد و شفاف سازی ،کسب رتبه نخست شفافیت در دو دوره متوالی  میان دستگاه های اجرایی است که باتوجه به حجم بالای کار و تخصصی بودن حوزه های فعالیت،بینظیر و درخور توجه است.
وی ادامه داد: یکی از نمونه های شفافیت همین شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است که با استقرار 9 سامانه شفاف ساز شرایطی را فراهم کرده که امروز مجامع قانونی در وقت قانونی خود برگزار می شود و ترازنامه های شرکت های مختلف وزارتخانه در بورس قرار گرفته و امروز بورسی شدند و قیمت آنها هر روز روی تابلو مقابل مردم قرار دارد. 
شریعتمداری بیان کرد: تلاش کردیم در بخش های گوناگون مقررات پیچیده را کنار بزنیم،برای مثال بیش دو هزار بخشنامه سازمان تامین اجتماعی به 60 بخشنامه کاهش پیدا کرده است تا همه مخاطبان عام و خاص آن به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند. 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  افزود: در این مدت دفترچه های خدمات درمانی حذف شده و تلاش ما بر این بوده تا دولت الکترونیک مستقر شود و برخورد مردم با کارشناسان به حداقل برسد.
۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲
کد خبر : ۲۴۱,۲۳۷
کلیدواژه ها: وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی,شریعتمداری,شفافیت,مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید