ایجاد ۶۰ کارگاه فنی و حرفه‌ای روستایی تا دهه مبارک فجر در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: تا دهه فجر امسال، 60 کارگاه تولیدی آموزشی در ۶۰ روستا ایجاد می‌شود.
ایجاد ۶۰ کارگاه فنی و حرفه‌ای روستایی تا دهه مبارک فجر در استان بوشهر
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ، عبدالمجید دراهکی گفت: تا پایان سال نیز ۱۰۰ کارگاه عملی آموزشی متناسب با ظرفیت روستا‌ها در ۱۰۰ روستا ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به این که در همین زمینه به دنبال ایجاد ۲۴ مرکز جوار صنایع تا پایان سال هستیم، اظهار داشت: مجوز ایجاد ۱۰ مرکز جوار صنایع برای توانمند سازی، ارتقاء و صلاحیت حرفه‌ای صنایع تا هفته دولت صادر شده است.
دراهکی اضافه کرد: توسعه آموزش در روستاها، ایجاد مشاغل خانگی در روستا، تغییر اقتصاد روستایی و ایجاد شغل برای زنان سرپرست خانوار و جوانان جویای شغل از دیگر برنامه هاست که هم اکنون ۱۳۲ کارگاه فعال در روستا‌های استان داریم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان این که نیازسنجی مشاغل در روستا‌ها برای ایجاد آموزش‌های جدید انجام گرفته است، ادامه داد: برنامه ریزی شده تا با ایجاد کارگاه‌های توانمند سازی و تولیدی این آموزش‌ها را در ۱۳۷ روستا ارائه دهیم.
دراهکی از توسعه آموزش و ارتقا مهارت در محیط کار واقعی برای سربازان وظیفه نیرو‌های مسلح خبرداد و افزود: در استان ۷۵ کارگاه محیط واقعی کار داریم که برنامه ریزی شده آن را به ۱۲۵ کارگاه برسانیم به این ترتیب سربازن پس از پایان خدمت در حرفه‌ای که آموزش دیده اند مشغول به کار می‌شوند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای اضافه کرد: توسعه آموزشگاه‌ها و ارتقاء مهارت در حوزه اقتصاد دریا و دریا محوری در استانی، چون بوشهر که ساحلی است بسیار مهم است.
دراهکی افزود: برای اولین بار در کشور، استاندارد کارآفرینی دریایی و گردشگری ساحلی را در استان تدوین کردیم و استاندارد بین المللی برای آن در نظر گرفتیم و قرارست اولین مرکز آموزش صنایع دریایی مهارت آموزی صنایع دریایی کشور در استان بوشهر تا دهه فجر افتتاح شود.
۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷
کد خبر : ۲۴۱,۳۳۹
کلیدواژه ها: ایجاد آموزش‌های جدید, کارگاه فنی و حرفه‌ای, دهه فجر, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید