مدیر امور تعاون گلستان مطرح کرد: از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه توسعه فرهنگ تعاون در استان باید استفاده کرد

در نشستی که با حضور محبوبه فدایی، معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان و ابراهیم شهبازی، سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان گلستان برگزار شد، ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های پژوهش، آموزش، فرهنگی و اشتغال در خصوص توسعه، ترویج و پژوهش در زمینه تعاونی‌های استان مورد بررسی قرار گرفت.
از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه توسعه فرهنگ تعاون در استان باید استفاده کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، محبوبه فدایی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست با اشاره به پروژه‌های انجام شده بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی استان در سال‌های گذشته، گفت: امسال اداره کل این آمادگی را دارد که در مباحث مختلف  حوزه‌ تعاون در استان گلستان، در کنار جهاد دانشگاهی قرار گیرد.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز در این نشست با بیان این که در گذشته کارهای ارزشمندی در قالب قراردادهای مختلف با جهاد دانشگاهی انجام شده است، گفت: امسال نیز در مباحث پژوهش، ترویج، فرهنگ تعاونی، تشکیل و توسعه تعاونی‌ها از ظرفیت جهاد دانشگاهی استان گلستان استفاده خواهد شد.

 محبوبه فدایی تصریح کرد: ما در حوزه‌های نگاشت کتاب تعاونی‌های برنددار، تولید محتوا در حوزه توسعه فرهنگ تعاون، پژوهش مسئله محور در تعاونی‌های استان، برگزاری استارتاپ‌های مرتبط و استفاده از ظرفیت مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی می‌توانیم همکاری‌های مشترک بسیاری داشته باشیم.

 در ادمه ابراهیم شهبازی سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان گلستان بیان کرد: در حال حاضر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که با تعهد اشتغال ۵۴ هزار نفر در کشور انجام می‌شود، بستر مناسبی برای ترویج و توسعه فرهنگ تعاون است. مقرر شده است در استان گلستان نیز ۲۳۰۰ نفر در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به شغل پایدار دست یابند که این امر نیز زمینه‌ مساعدی برای تشکیل و توسعه تعاونی است.

 

۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
کد خبر : ۲۴۱,۳۵۶
کلیدواژه ها: مدیر امور تعاون گلستان, توسعه تعاونی ها,جهاد دانشگاهی,توسعه فرهنگ تعاون,گلستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید