الزام کارگاه های مشمول قانون کار بیش از پنجاه نفر کارگر به تهیه و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در استان قم

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: به منظور افزایش حقوق کارگران کارگاه های مشمول قانون کار بیش از پنجاه نفر کارگر، تهیه و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در استان الزامی می شود.
تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,طرح طبقه بندی مشاغل

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: با توجه به ماده چهل و نه و پنجاه قانون کار و آئین نامه ها و بخشنامه مرتبط مبنی بر لزوم واحدهای بالای پنجاه نفر کارگر،  تهیه و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از یک طرف و پائین بودن دستمزد با توجه به نرخ تورم از طرف دیگر، فرآیند الزام طرح طبقه بندی مشاغل از ابتدای سال جاری در استان قم جدی تر از قبل پیگیری و اجرا می شود.

کاویانی اظهار داشت: از آنجا که با قوه قهریه نتایج مطلوبی بدست نمی آید و معمولا موجب مقاومت واحدهای تولیدی و ضربه به تولید می شود طی جلسات متعدد با مدیران واحدهای مشمول و توضیحات لازم ارائه شده است به طوری که از ابتدای سال جاری تا کنون حدود بیست واحد مبادرت به انعقاد قرارداد با طراحان طبقه بندی مشاغل کرده اند.

وی تصریح کرد: آمار فوق از آنجا حائز اهمیت است که در سالیان گذشته حداکثر دو واحد مبادرت به انعقاد قرارداد نموده بودند.

وی افزود: بدیهی است با این اقدام حداقل 10 درصد به حقوق و مزایای کارگران در این واحدها اضافه می شود که مورد رضایت کارگران نیز خواهد بود.

۵ اَمرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۵۲
کد خبر : ۲۴۲,۹۲۴
کلیدواژه ها: تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,طرح طبقه بندی مشاغل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید