مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: حل مشکل بیکاری جوانان نیازمند تغییر در فرهنگ کار است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: رفع بیکاری از رسالت‌های اصلی مسئولان است ولی حل اساسی آن به تغییر در فرهنگ کار نیاز دارد.
حل مشکل بیکاری جوانان نیازمند تغییر در فرهنگ کار است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،رضا گروسی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: رفع بیکاری از رسالت‌های اصلی مسئولان است ولی حل اساسی آن به تغییر در فرهنگ کار نیاز دارد.

رضا گروسی افزود:جویندگان کار در استان بیشتر جوانان تحصیل کرده‌ای هستند که به دلیل فقدان مهارت کافی نمی توانند از فرصت های شغلی ایجاد شده بهره مند شوند.
وی گفت: با توجه به این موضوع،  تقویت مهارت آموزی گره‌گشای ایجاد فرصت های شغلی در جامعه است و باید نیروی جوان و بیکار به سمت فراگیری مهارت مورد نیاز بازار کار هدایت شوند.
گروسی عنوان کرد:در این راستا با سازمان فنی و حرفه ای استان قزوین، برنامه ریزی های لازم برای توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در سطح استان صورت گرفته است تا جوانان با کسب مهارت های لازم برای تصدی فرصت های شغلی اقدام کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین با اشاره به فعالیت ۲۰ مرکز کاریابی در استان قزوین، گفت: در چهار ماه سال جاری ،سه هزار و ۶۴۷ نفر از جویندگان کار در مراکز خدمات اشتغال و کاریابی استان ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۳۷ نفر معادل ۷۵ درصد مرد و ۹۱۰ نفر معادل ۲۵ درصد زن بوده اند.
وی ادامه داد: از تعداد جویندگان ثبت نام شده،هزار و ۳۵ نفر معادل ۲۸ درصد دارای مهارت و ۲ هزار و ۶۱۵ نفر معادل ۷۲ درصد فاقد مهارت بوده اند که این مهم،ضرورت توجه بیش از پیش جوانان جویای کار به امر مهارت آموزی را نشان می دهد.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در این مدت،هزار و ۴۷۲ نفر از ثبت نام کنندگان با همکاری دفاتر کاریابی و مراکز اشتغال استان به کار گمارده شده اند.
گروسی به مدیران کاریابی ها توصیه کرد: اطلاعات کافی در خصوص شاخص های شهرستان از جمله جمعیت فعال شهرستان، تعداد بیکاران، فرصت های شغلی، تعداد شاغلان، نرخ بیکاری شهرستان، عمده کارگاه های دارای فعالیت اقتصادی را در شهرستان داشته باشند تا بتوانند برای معرفی جویندگان کار و ایجاد فرصت های شغلی برنامه ریزی صحیحی ارایه کنند.

۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۹:۰۳
کد خبر : ۲۴۲,۹۹۰
کلیدواژه ها: بیکاری جوانان, نیازمند تغییر, فرهنگ کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید