مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان مطرح کرد:

فرصت‌های جدید شغلی بر مبنای دینامیک اشتغال ایجاد می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: فرصت‌های جدید شغلی بر مبنای دینامیک اشتغال ایجاد می‌شود.
فرصت‌های جدید شغلی بر مبنای دینامیک اشتغال ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری با بیان این مطلب افزود: اگر بخواهیم فرصت‌های شغلی موجود در جامعه را با استانداردهایی که فنی و حرفه‌ای دارد مقایسه کنیم باید اذعان کرد که ۶ هزار عنوان استاندارد شغل وجود دارد که بر اساس سه طبقه‌بندی مشاغل ایسکو تدوین شده است و کدهای بین‌المللی دارد و کدهای کسب شده قابل ترجمه است.
به گفته وی؛ کرونا فرصتی برای کسب مهارت‌های فضای مجازی و ایجاد اشتغال در این زمینه فراهم آورد.

افتتاح مدرسه مهارت

وی با اشاره به افتتاح مدرسه مهارت ، مطرح کرد: این مدرسه بنا است که کودکان را از سن ۴ تا ۵ سالگی با مفهوم مهارت آشنا کند. مطمئن باشید که اگر این سیاست ادامه‌دار باشد و کودکان از سنین ۵ سالگی با مهارت‌آموزی آشنا شوند در آینده یک سری نیروی کارآفرین خواهیم داشت که کارهای بزرگی را به انجام خواهند رساند.
وی با اشاره به این که یکی از راه‌های برون‌رفت ما از معضل بیکاری این است که هر یک از دانش‌آموزان حداقل یکی از مهارت‌های لازم را کسب کند، عنوان کرد: متاسفانه ما هنوز حتی نتوانسته‌ایم مهارت نه گفتن را به فرزندان خود بیاموزیم و این مساله می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را در جهات مختلف ایجاد کند.
به گفته مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان؛ نرخ بیکاری در قشر دانشجویان بیشتر از همه گروه‌ها است و از همین جهت ما تفاهم‌نامه‌هایی را در زمینه مهارت‌آموزی با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه زنجان داشتیم که بنا است که دانشجویان در کنار تحصیل مهارت‌های لازم را کسب کنند.
انصاری گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف ما جلوگیری از موازی کاری‌های موجود است که متاسفانه این موضوع همچنان وجود دارد، گفت: فلسفه تشکیل شورای مهارت هم که چندمین جلسه آن تاکنون تشکیل شده است همین موضوع است.

۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۲۲
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |
کد خبر : ۲۴۳,۰۳۶
کلیدواژه ها: انصاری,مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان,فرصت‌های جدید شغلی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید