تعاون کارآمدترین ابزار توسعه عدالت اجتماعی / محمد کبیری _ معاون امورتعاون​

تعاون کارآمدترین ابزار توسعه عدالت اجتماعی / محمد کبیری _ معاون امورتعاون​
 مفهوم تعاون و ماهیت کارجمعی، پیشینه ای به بلندای تاریخ تمدن بشری دارد که نمود آن را می‌توان به وضوح در توسعه و پیشرفت‌های انسانی مشاهده کرد‌.

جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان حکومتی برآمده از خواست و اراده ملت، همواره در سیاستگزاری ها  نسبت به حوزه تعاون رویکردی فعالانه داشته  و آن را  به عنوان قالبی از اقتصاد اسلامی برای نهادینه شدن هم افزایی در جامعه قلمداد می کند.

هفته تعاون فرصتی است مغتنم برای نشر و بیان بیش از پیش روح و مفهوم تعاون در جامعه و تاکید بر مزیت ها و ظرفیت های کم نظیر اقتصاد مردمی و در راستای اقتصاد مقاومتی.  علاوه بر این، در حوزه اجتماعی، تعاون را می‌توان موثرترین و کارآمدترین ابزار برای  توسعه عدالت اجتماعی و نقش آفرینی مردم در اقتصاد ملی معرفی کرد.

در سال های سخت اقتصادی که بحران هایی نظیر تحریم و همه‌گیری کرونا عرصه را بر کسب و کارها و معیشت مردم تنگ کرده است ، بخش تعاون کشور با تاسی از روحیه همکاری و همگرایی نهادینه در ذات خود، تمام تلاش خود را برای برداشتن بخشی از بار این مشکلات از دوش اقتصاد کشور و معیشت مردم انجام داده است.

افتتاح پروژه های تعاونی در این هفته، نمونه ای از این تلاش همگانی بوده و بارقه ای از امید برای گذر از این دوران است.

امروز تعاونگران عزیز در سراسر کشور و  خدمتگزاران مردم  در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  پاسدار، مبلغ و مجری این مفهوم ارزشمند در سپهر اقتصادی کشور هستند.

ضمن آرزوی سلامتی و بهروزی برای یکایک تعاونگران عزیز ، همکاران گرامی بخش تعاون و تمامی زحمت کشان این عرصه؛  هفته تعاون را تبریک می گویم.

 

۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۱
کد خبر : ۲۴۴,۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید