اعلام آمادگی ایران برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به کشور کومور

وزیر آموزش فنی و حرفه ای، اشتغال و کارآفرینی کومور با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این ملاقات دکتر شیخ الاسلامی با ابراز خرسندی از سفر مقامات کوموری به جمهوری اسلامی  ایران، آن را زمینه ساز توسعه مناسبات دو کشور دانست و گفت: سفر وزیر  آموزش فنی و حرفه ای و هیأت همراه با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان شده است و  ما امیدواریم همکاری مشترک موجب اجرای تفاهم های قبلی شود.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کشورهای اسلامی اهمیت فراوانی قایل است و براساس این راهبرد، هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات با دولت کومور وجود ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی کشورمان را برای همکاری با کومور اعلام کرد و این ملاقات را فصل جدید در توسعه همکاری های دانست.
وی تشکیل کمیته های کاری بین دو وزارتخانه را برای اجرای تفاهم های قبلی مورد تاکید قرار دارد و با اشاره به درخواست کومور برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای افزود: می توانیم برای کمک به راه اندازی کسب و کار نرم افزارهای آموزش مشاغل خانگی را پس از ترجمه در اختیار دولت کومور قرار دهیم و همچنین تعدادی از مربیان آموزش فنی و حرفه ای این کشور را در مراکز پیشرفته تربیت مربی فنی و حرفه ای جمهوری اسلامی ایران آموزش دهیم.
وی ارائه اطلاعات، تجارب و آموزش در حوزه تعاون به دولت کومور را یادآور شد و با اشاره به ادغام سه وزارتخانه، تشکیل وزارتخانه جدید در جمهوری اسلامی ایران، آن را ظرفیت جدیدی برای توسعه همکاری‌ها عنوان کرد.
در این ملاقات خانم سیتی کاظم وزیر آموزش فنی و حرفه ای، اشتغال و کارآفرینی کومور با ابراز خرسندی از ملاقات با دکتر شیخ الاسلامی، توسعه مناسبات فی مابین را خواستار شد.
وی افزود: ما نیازمند تجربیات، توان کارشناسی و اطلاعات شما در زمینه های مختلف بویژه آموزش های فنی و حرفه ای هستیم.
وی با اشاره به اینکه برای چهارمین بار به ایران سفر می کند، رییس جمهوری اسلامی ایران را رییس جمهور دیگر خود دانست و با اشاره به استقبال کم نظیر ملت کومور از رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: می خواهیم از تجربیات شما در حوزه تعاونی ها و کمک به بهبود زندگی مردم بهره بگیریم.
۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۳:۰۲
کد خبر : ۲۴,۴۹۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید