معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد :تدوین سند اشتغال و سرمایه‌گذاری ملی و استانی تا پایان سال

فروزان مهر گفت: تا پایان سال جاری تمامی اسناد در سطوح ملی و استانی پس از طرح در جلسات شورای عالی اشتغال جهت اجرا به استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی که مرتبط با بحث اشتغال هستند ‌ابلاغ خواهد شد

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت محمد حسین فروزان مهر، در خصوص سند توسعه اشتغال ملی و استانی، اظهارداشت: این اسناد مذکور مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

وی ادامه داد: تا پایان سال جاری تمامی اسناد در سطوح ملی و استانی پس از طرح در جلسات شورای عالی اشتغال جهت اجرا به استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی که مرتبط با بحث اشتغال هستند ‌ابلاغ خواهد شد.

معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سند توسعه ملی و استانی متناسب با اسناد بالا دستی نظیر اسناد پشتیبان برنامه پنجم در حوزه بازار کار تدوین می‌شود، گفت: برای هر استان یک سند اشتغال و سرمایه گذاری و نیز تعدادی سند دستگاهی استانی برای هر استان تدوین می‌شود.

فروزان مهر تاکید کرد: همچنین در سطح ملی یک سند اشتغال و سرمایه گذاری ملی و چند سند دستگاهی ملی را خواهیم داشت.

به گفته وی، علاوه بر اسناد مذکور برای هر استان دفترچه راهنمای سرمایه گذاری و بانک اطلاعات سرمایه گذاری را خواهیم داشت که این اسناد در واقع نقشه راه اشتغال و سرمایه گذاری هستند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: نقاط قوت و ضعف، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هر استان مدنظر قرار گرفته و حتی تاثیرات استانها بر یکدیگر در این اسناد دیده شده است.

فروزان مهر تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم منبعد همزمان با تهیه برنامه های پنج ساله توسعه، اسناد اشتغال و سرمایه گذاری را نیز تهیه کنیم تا در یک مسیر منطقی و درست بتوانیم حرکت کنیم.

۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۰
کد خبر : ۲۴,۴۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید