حسینی نیا : اجرای فاز جدید واگذاری تصدی‌ها به تعاونی‌ها

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه در سال های گذشته در واگذاری امور به تعاونی ها غفلت شده است، از اجرای دور جدید توانمندسازی بخش تعاون خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون ،کار  و رفاه اجتماعی به نقل از مهر  غلامحسین حسینی نیا  در ارتباط با آخرین اقدامات صورت گرفته در بخش تعاون برای دستیابی به سهم 25 درصدی در اقتصاد ملی تا پایان برنامه پنجم توسعه به ویژه پس از ادغام 3 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه، گفت: در این بخش نهایت تلاش ها را صورت خواهیم داد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: هرچند ناملایمات در این بخش زیاد است و عوامل محیطی زیادی هستند که بر روند رشد تعاونی ها تاثیرگذار هستند، اما یک نکته خیلی مهمی که در این بخش برای تحقق آن تلاش شده، برنامه ریزی برای تقویت اتحادیه ها و اتاق های تعاون است.

حسینی نیا خاطر نشان کرد: برای گرفتن نقش های بزرگ تعاونی ها و اتحادیه ها در بخش تعاون و طی سال های گذشته کمتر کار شده است.

وی با اشاره به این مطلب که حتی می توان گفت که طی سال های گذشته در این بخش غفلت شده است، تاکید کرد: ما باید در حال حاضر برای فاز اول تقویت تعاونی ها و اتحادیه ها و اتاق های تعاون در کشور توانمندی مناسبی را برای پذیرش تصدی ها فراهم کنیم.

این مقام مسئول در بخش تعاون، ادامه داد: باید زمینه هایی را در بخش تعاون ایجاد کنیم که بتوانند در اداره امور تعاونی ها، جایگزین دولت شوند.

حسینی نیا اظهارامیدواری کرد در چارچوب آنچه که برای اقتصاد کشور در شرایط کلی وجود دارد، تعاونی ها هم بتوانند به عنوان جزئی از آن نقش های پررنگ تری را ایفا کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: البته در شرایطی که با رکود و مسائل اقتصادی مواجه شویم تعاونی ها نیز از آن متاثر خواهند شد و اگر می گوییم تحریم، برای کل اقتصاد تاثیرگذار است که تعاونی ها هم جدا از آن نخواهند بود.

وی در پایان سخنانش به این موضوع اشاره کرد که با توجه به اینکه تعاونی ها بخش مردمی اقتصاد هستند، حداقل می توانند شرایط بهتری را برای تامین نیازهای مردم ایجاد کنند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹
کد خبر : ۲۴,۵۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید