کبیری: ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها را اشتغال،تعداد اعضا و فناوری‌ها تشکیل می‌دهد

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز برای اولین بار در کشور توانستیم با کمک بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت و مرکز نوآوری توسعه فناوری تعاون، زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش تعاون را شکل دهیم.
ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها  را اشتغال،تعداد اعضا و فناوری ها تشکیل می دهند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد کبیری در مراسم افتتاح 4 مرکز منتا که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، تصریح کرد:  با رویکردی که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه توسعه فناوری و نوآوری به ویژه در بخش تعاون دارند امیدوارم اتفاقات خوبی در این حوزه با سرعت بیشتری رقم بخورد.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت تعاونی ها در دنیا و سهم آنان در تولید ناخالص ملی گفت: تعداد تعاونی‌ها در دنیا به افزایش سهم بخش تعاون در کشورها لزوماً منجر نشده است بلکه  ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها را اشتغال،تعداد اعضا و فناوری‌ها تشکیل می‌دهند و لزوماً تعداد تعاونی‌ها نیستند.
کبیری تصریح کرد: در دو سال اخیر رویکرد، حرکت از کمی‌گرایی به توسعه کیفی بوده و بر همین اساس توسعه شفافیت، دولت الکترونیک و توسعه نوآوری محور کارها بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران موجب تحکیم زیست‌بوم نوآوری با شبکه تعاون شود و با حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان، سهم بخش تعاون افزایش یابد.
وی افزود: علاوه بر این با افزایش سهم سرمایه بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون و تخصیص ردیف 101 هزار بخش تعاون ، سرمایه‌گذاری نهادهای دولتی در توسعه نوآوری این بخش افزایش پیدا کند.
آمادگی کامل بانک توسعه تعاون برای حمایت از بخش تعاون
در  ادامه حجت الله مهدیان، مدیر عامل بانک توسعه تعاون نیز گفت:  بسیار خرسندیم که این چهار مرکز به مراکز توسعه نوآوری اضافه شده است و امیدواریم منشا اثر برای بخش تعاون باشند.
 وی آمادگی کامل بانک توسعه تعاون را برای حمایت از بخش تعاون اعلام کرد و گفت:  ۷۰ درصد تسهیلات این بانک به بخش تعاون تعلق دارد علاوه بر این بنگاه‌های اقتصادی خرد و متوسط  نیز مورد حمایت بانک هستند.  امیدواریم که حمایت‌ها بیش از گذشته تداوم داشته باشد.
مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون نیز گفت: در طول فعالیت این صندوق بسیاری از شرکت ها  نمی توانستند از خدمات صندوق استفاده کنند که در این زمینه از خدمات مشاوره‌ای مرکز منتا بهره گرفتیم.

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸
کد خبر : ۲۴۵,۸۰۲
کلیدواژه ها: محمد کبیری,معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,مراکز منتا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید