۵۹ کلاس‌ آموزش ایمنی برای کارگران در قزوین برگزار شد

رییس اداره بازرسی کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۹ کلاس آموزش ایمنی برای کارگران استان برگزار شده که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
۵۹ کلاس‌ آموزش ایمنی برای کارگران در قزوین برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ،محمد علیخانی رییس اداره بازرسی کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۹ کلاس آموزش ایمنی برای کارگران استان برگزار شده که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

محمد علیخانی  افزود: در این کلاس ها هزار و ۲۴۰ کارگر شرکت کرده و به مدت ۱۴۳ ساعت با آموزش های ایمنی در محیط کار آشنا شده اند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۳ کلاس ایمنی به مدت ۷۴ ساعت برای ۲۱۶ کارگر در استان برگزار شده بود.

وی با اشاره به نقش موثر این آموزش ها در کاهش حوادث ناشی از کار، گفت: در نیمه نخست امسال ۴۹ حادثه در واحدهای کار استان قزوین به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است.

علیخانی خاطرنشان کرد: براساس ماده ۸۵ قانون کار، رعایت دستورالعمل‌های شورای عالی حفاظت فنی و وزارت بهداشت جهت صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور ضروری است و باید در تمامی کارگاه‌ها و توسط کلیه کارفرمایان، کارگران و کارآموزان مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به بازرسی های صورت گرفته از محیط های کار به منظور صیانت از نیروهای انسانی، افزود: در ۶ ماهه نخست سال گذشته، یک هزار و ۲۷۲ فقره بازرسی از واحدهای مشمول قانون کار استان صورت گرفته بود که این رقم در نیمه نخست امسال با ۴۱.۰۴ درصد افزایش به یک هزار و ۷۹۴ مورد افزایش یافت.

۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۲۱:۵۶
کد خبر : ۲۴۶,۶۸۵
کلیدواژه ها: آموزش ایمنی, کارگران, قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید