اشتغال به کار تعداد 282 نفر از کارجویان توسط کاریابی های لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۸۲ نفر امسال از طریق ۱۷ مرکز کاریابی و مشاوره شغلی استان مشغول به کار شدند.
اشتغال به کار تعداد 282 نفر از کارجویان توسط کاریابی های لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب افزود: ۱۸۰ نفر از این تعداد مرد و مابقی زن بوده اند که ۱۹۸ نفر در حوزه خدمات، ۶۳ نفر صنعت و ۲۱ نفر در بخش کشاورزی واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی استان استخدام شده اند.

وی اظهار داشت: ۱۲۶ نفر از این افراد فاقد مهارت خاصی بودند که در مشاغلی مانند نگهبانی و امور خدماتی به کار گرفته شدند.

وی همچنین گفت: درصد بالایی از متقاضیان و ثبت نامی های مراکز کاریابی لرستان در بازه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند و با اقدامات انجام شده و فرهنگ سازی صورت گرفته، تعداد افراد فاقد مهارت و خواستار شغل، در حال کاهش است.

آشتاب افزود: تا حدود ۲ سال گذشته بیش از ۶۰ درصد افراد جویای کار که در مراکز کاریابی استان ثبت نام می کردند فاقد هرگونه مهارتی بودند اما اکنون این میزان به کمتر از ۶۰ درصد کاهش یافته است چراکه همکاری خوبی با آموزش فنی و حرفه ای برقرار شده و افراد برای فراگرفتن حرفه به این سازمان معرفی می شوند.

وی تصریح کرد: امسال ۷۲ نفر از افراد جویای کار که به مراکز کاریابی مراجعه کرده اند به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شدند تا در مرحله بعد نسبت به معرفی آنان به بنگاه های اقتصادی اقدام شود.

علاوه بر ۱۷ مرکز کاریابی، یک مرکز مشاوره شغلی غیردولتی خارجی نیز در لرستان فعال است.

۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۴۷
کد خبر : ۲۴۶,۷۴۵
کلیدواژه ها: اشتغال توسط کاریابی ها,کارجویان,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید