جلسه شورای اداری شهرستان سبزواربا حضور دکتر شیخ الاسلامی برگزار شد

در ادامه سفر هیأت دولت به استان خراسان رضوی دکتر عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در شهرستان سبزوار در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی فرماندار شهرستان سبزوار در ابتدای این نشست  با ارائه گزارشی از وضعیت مصوبات سفرهای استانی قبلی در حوزه این شهرستان پرداخت و گفت: در دور اول سفر 35 پروژه با اعتباری بالغ بر 55 میلیارد ریال در سبزوار مصوب شد که صد در صد آنان به بهره‌برداری رسیده است.
همچنین در دور دوم سفرها نیز 44 پروژه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافته بود که تنها دو مورد آن در دست اجراست و مابقی آنان نیز افتتاح و به‌ بهره‌برداری رسیده است.
فرماندار شهرستان سبزوار در ادامه افزود: با تلاش های صورت گرفته در سال گذشته 10 درصد بیش از میزان تعهد اشتغال در این شهرستان اشتغال ایجاد شد که بخش زیادی از آنها از طریق مشاغل خانگی تحقق یافت. وی با اشاره به اقدامات ارزشمند و موثری که در دولت نهم و دهم در شهرستان سبزوار صورت گرفته است افزود: در سال 90 حدود 100 میلیارد تومان در بخش اعتبارات عمرانی توسط دولت در این شهرستان هزینه شد که این رقم به نسبت میزان اعتبارات سبزوار در سال 84 و در زمان دولت هشتم حدود 6 برابر رشد نشان می‌دهد.
در ادامه این جلسه دکتر شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سفرهای استانی را اقدامی بزرگ و ماندگار از سوی رئیس جمهور در کشور دانست و اظهار داشت: این شیوه مدیریت و این راهبرد جدید اداره کشور آثار و برکات فراوانی به دنبال دارد و در برخی از کشورها نیز از آن الگوبرداری شده است.
وی با بیان اینکه محور نامگذاری‌های چند سال اخیر توسط مقام  معظم رهبری مباحث اقتصادی بوده است افزود: تمامی خشونت‌ها، جنایات و شیطنت‌هایی که جهان استکبار در طول پیروزی انقلاب اسلامی علیه جمهوری اسلامی ایران پی گرفته، امروز در جبهه اقتصادی علیه ما سامان پیدا کرده است بنابراین جهاد مقدس اکنون تلاش و فعالیت در میدان اقتصادی کشور است.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فعالیت در حوزه اشتغال کشور را همانند اتاق جنگ در دوران دفاع مقدس تعبیر کرده بودند تاکید کرد: امروز همه دستگاه‌ها و مسئولان در قبال ایجاد اشتغال مسئولند و بر خلاف تصور برخی که به طور مثال وظایف دستگاه‌های فرهنگی کشور را در این خصوص کمتر می‌دانند اعتقاد داریم که نقش این دستگاه‌ها در این رابطه بسیار با اهمیت و پر رنگ خواهد بود و بخش زیادی از معضل بیکاری را در کشور می‌توان با انجام اقدامات فرهنگی حل کرد. دکتر شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این جلسه اظهار امیدواری کرد در سال جاری با برنامه‌ریز‌ی‌هایی که در حوزه کشاورزی صورت پذیرفته است با بهره گیری از ظرفیت‌های خوب این بخش در جهت اشتغال‌زایی، گامی بلند در جهت رفع بیکاری در کشور برداشته شود.

 گفتنی است دکتر شیخ الاسلامی  در این روز از مرکز عالی تربیت مدرس قرآن کریم و مرکز نگهداری از معلولان در شهرستان سبزوار بازدید و پس از استقرار در محل فرمانداری با تعدادی از مردم این شهرستان به صورت چهره به چهره  دیدار و گفتگو  ون به مشکلات آنان رسیدگی کرد.

۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۴:۵۲
کد خبر : ۲۴,۷۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید