تجلیل از 200 کارگر نمونه زن سرپرست خانوار و شاغل در بنگاههای اقتصادی استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی جشنواره امتنان از کارگران نمونه زن سرپرست خانوار و بانوان شاغل در بنگاههای اقتصادی با حضور دکتر حسینی نیا معاون محترم وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، راستی مشاور محترم وزیر و مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، ، مدیران بنگاه های اقتصادی و اعضای تشکلات کارگری و کارفرمایی و جمع کثیری از زنان سرپرست خانوار و شاغل در بنگاه های اقتصادی در سالن هتل هما به مناسبت فرا رسیدن هفته زن و ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار گردید.

دکتر حسینی نیا معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز با قدردانی از راستی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تجلیل از کارگران نمونه زن سرپرست خانوار و بانوان شاغل در بنگاههای اقتصادی را به عنوان سمبل ونمادی از قدردانی از جامعه مادران و بانوان نام برد و نقش بانوان را در عمران و آبادانی ایران اسلامی حائز اهمیت خواند.

غلامحسین حسینی نیا با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله کشور و فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تا سال 1404 به جایگاه نخست در بخشهای اقتصادی و ... قرار بگیریم تصریح کرد: رسیدن به این هدف در گرو همگامی زنان جامعه با مردان در کنار وظیفه مادری و همسرداری است.

حسینی نیا با بیان اینکه با اعلام سازمان ملل سال 2012 به عنوان سال بین المللی" تعاون" نامگذاری شده است اظهار داشت: بانوان در نهضت جهانی تعاون که در قالب تعاونی های اقتصادی،تولیدی و ... فعالیت می کنند نقش مهمی دارند.

به گفته حسینی نیا از 175 هزار تعاونی فعال در کشور 28 هزار تعاونی بانوان است که 50 درصد اعضای آنها را بانوان تشکیل می دهند

وی گفت:900 تعاونی با 9 هزار عضو در استان هرمزگان فعالیت دارند که در میانگین کشوری است.حسینی نیا با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال"تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ایرانی " توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد: بانوان و مادران در ترویج و نهادینه کردن معرف کالاهای ایرانی نقش مهمی دارند.وی اشتغالزایی در جامعه را در گروه تولید و سرمایه گذاری و ترویج مصرف کالای ایرانی در جامعه خواند.

حسینی نیا با اشاره به تدوین برنامه جامعی در قالب شش رویکرد در سال جاری خاطر نشان کرد:مهمترین رویکرد و برنامه امسال،ترویج مصرف کالاهای ایرانی است.

حسینی نیا توسعه تعاونی های"کشاورزی مهر" را برای اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی،ارتقای کیفیت و افزایش ایمنی محیط کار را از دیگر برنامه های این وزارتخانه در سال جاری اعلام کرد

در ادامه این مراسم راستی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و کارگران نمونه زن سرپرست خانوار و بانوان شاغل و تبریک هفته زن با اشاره به آیات سوره کوثر گفت: در ان زمان وقتی مردان جاهل زنان و دختران خود را زنده به گور می کردند و پیامبر خود را ابتر می دانستند،خداوند متعال تمام کرامت و محبت خود را در قالب حضرت فاطمه زهرا(س) به پیامبر خود بخشید که ایشان الگوی تمام زنان مسلمان شدند.ایشان ادامه دادند:هر جامعه ای با تربیت جوانان و نوجوانان خود به رشد و شکوفایی می رسد که نقش تربیت بر عهده مادران است که هیچ گاه نمی توان برای آن بدیلی پیدا کرد در این راستا اداره کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار و امور اجتماعی براساس ماده 195 قانونکار جمهوری اسلامی ایران و برای ارج نهادن به مقام زن و مادر و قدردانی از تلاش زنان سرپرست خانوار که در سنگر خانواده و تولید مشغول فعالیت هستند ، همچنین تقویت و تعمیم هر چه بیشتر فرهنگ و ارزشهای اسلامی در محیط کار و گسترش فرهنگ کار ، از سال 1381 همه ساله هم زمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا ( س ) ، تولد حضرت امام خمینی ( ره ) هفته زن و روز مادر ، کارگران نمونه زن سرپرست خانوار را طی فرایندی معرفی می نماید . همچنین از سال 1385 انتخاب و معرفی مدیران نمونه زن سرپرست  خانوار نیز به این فرایند اضافه گردیده است .

راستی اظهار داشت: در ورزش کارگری استان ما از بین 31 استان موفق به کسب مقام اول کشوری شد که بخشی از آن مربوط به ورزش زنان میشد،ما در رشته های کاراته،دو میدانی و شنا مقام های اول تا سوم کشوری را داشتم و در حال حاضر تلاش می کنیم که در ورزش جهانی نیز جایگاه ویژه ای داشته باشیم.

مشاور وزیر و مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزودند:زنان در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی نیز نقش پررنگ و منحصر به فردی را داشتند و برای دفاع از دین و انقلاب خود خونشان همردیف مردان ریخته شد و همه این رشادتها باعث شد نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در بهترین و بالاترین نقطه عظمت خود قرار بگیرد و دشمنان با تمام فشارهایی که از بدو به وجود آمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پی از بین بردن آن بر ما وارد کرده اند که با رهبری بی نظیر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ناکام ماندند و مجبور به عقب نشینی شدند و به این نتیجه رسیدند که باید با ما مذاکره کنند که این یک پیروزی بزرگ دیگر برای ما در آستانه سوم خرداد و روز پیروزی و ایثار و استقامت ملت ما است.

در پایان این مراسم از 200 نفر از کارگران نمونه زن سرپرست خانوار و زنان شاغل در بنگاههای اقتصادی با اهدای لوح و جوائز تقدیر بعمل آمد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲
کد خبر : ۲۴,۸۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید