مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: سهم تعهد اشتغال استان در سال جدید تعیین و بین دستگاهها و شهرستانها توزیع شد

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان در جلسه کارگروه اشتغال استان سهم تعهد ایجاد اشتغال در سال جاری را تشریح کرد.
غلامعلی قادری در این جلسه که با حضور استاندار ومدیران دستگاههای اجرایی و بانک های عامل برگزارشد؛ ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ایجاد اشتغال در سال گذشته گفت: استان اصفهان جزء پنج استان برتر در سطح کشور در حوزه ایجاد اشتغال است.

وی گفت : بر اساس آخرین گزارش که در پایان اردیبهشت ماه سال جاری بدست آمده سهم تعهد ایجاد اشتغال استان در سال گذشته 117 در صد بدون احتساب بخش مسکن تحقق یافته است که به طور کلی و با احتساب بخش مسکن 174 درصد محقق شده است.

مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان ادامه داد :در برخی از شهرستانها از جمله لنجان و خمینی شهر بیش از 200 درصد ازسهم تعهد ایجاد اشتغال محقق شده است و بسیاری دیگر از شهرستانها 100درصد سهم تعهد خود را انجام داده اند .

قادری در خصوص سهم جدید تعهد ایجاد اشتغال استان گفت: با توجه به شاخص های عمده اقتصادی، بازار کار استان و جامعه هدف برنامه ریزی های لازم در سطح وزارتخانه صورت گرفته و به منظور ایجاد فرصت های شغلی سهم اشتغال استان 178 هزارو 989 نفر درسال 91 تعیین گردیده است.

وی ادامه داد: مدیریت استان نیز با رعایت شاخص های فوق وجمعیت هر شهرستان سهم تعهد ایجاد اشتغال را بین شهرستانها و دستگاههای اجرایی توزیع نموده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود : بیشترین سهم تعهد ایجاد اشتغال مربوط به شهرستان اصفهان با 34/7 درصد از کل سهم استان می باشد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت موضوع سرمایه گذاری سامانه اطلاع رسانی و راهنمای فرصت ها و مشوق های سرمایه گذاری استان به آدرس www.esfahan-ig.ir به منظور تشویق سرمایه گذاران و آماده سازی ساز و کار های مناسب در این زمینه تحت نظر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده است .

قادری تصریح کرد: در این سامانه پیش بینی شده که سرمایه گذاران بتوانند بهترین محل سرمایه گذاری را بر حسب شهرستان انتخاب کنند وبه همین منظور ویژگی های عمومی شهرستان ها درج شده است.

وی افزود: همچنین برای آشنائی با فرایند های اخذ مجوزسرمایه گذاری از ادارات مختلف ، کلیه فرایند ها به صورت نمودار ، متن و محل های مراجعه به دستگاه دراین سامانه ذکر گردیده است و افراد می توانند با مراجعه به این سامانه اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایند.

تصویر

۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۲۴,۸۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید