مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی : بانک ایده برای اولین بار در استان راه اندازی می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آدربایجان شرقی از راه اندازی بانک ایده برای اولین بار در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، یونس فاتح در جلسه اتاق فکر تعاون، کارآفرینی و اشتغال با اعلام این خبر افزود: تسهسلات ویژه ای در جهت تجاری سازی ایده نخبگان اعطا می شود.
وی افزود: با تبادل نظر اعضاء اتاق فکر تعاون، کارآفرینی و اشتغال در راستای حمایت از طرح ها و ایده های نو مقرر شد نسبت به طراحی اساس نامه بانک و نحوه عقد قرار داد و برگزاری جشنواره ارائه ایده نو اقدام شود.
فاتح استفاده از ظرفیت های موجود برای تشکیل ساختار حقوقی بصورت موسسه مردم نهاد را ضروری دانست و اظهار داشت: برگزاری جشنواره هایی با عنوان بانک ایده بهترین کار در گام های نخست می باشد.
فاتح خاطر نشان کرد: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت کمک‌های بلاعوض، اعطای سرمایه‌های حمایتی و ریسک‌پذیر و وام‌های بلند مدت با نظارت شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و توسط پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و کارآفرینی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.
وی افزود: حضور جوانان مستعد و نیروی انسانی فوق العاده هوشمند و متعهد، حجم بالای پژوهش ها و ابتکارات و پیشرفت های شگرف در حوزه علم و فناوری لزوم تغییر رویکردها برای تبدیل این علوم به محصول و تجاری کردن آن ها را صد چندان کرده است.
۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰
کد خبر : ۲۴,۸۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید