رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خبر داد: بازرسی بیش از 2000 مورد از کارگاه ها در دو ماهه اول سال 91

رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی از بازرسی بیش از 2000 مورد از کارگاه ها در دو ماهه اول سالجاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، هاشم نورمحمدی با اعلام این خبر افزود: سیاست کاری اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال 91 نهادینه کردن بازرسی های پیشگیرانه است.
وی افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال توسط ایشان به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اداره بازرسی کار استان نیز صیانت و حمایت از نیروی کار را در اولویت کاری خود قرار داده است.
نورمحمدی اظهار داشت: با توجه به بررسی های به عمل آمده در سال 90، اکثر حوادث اتفاق افتاده ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی به وقوع پیوسته است که در این راستا و جلوگیری از این حوادث اداره بازرسی کار استان انجام بازرسی از کارگاه های ساختمانی را در سال جاری در اولویت کاری و اهداف اصلی خود قرار داده است.
وی با اشاره به حمایت جدی از نیروی کار و منابع مادی کشور، ایمن سازی کارگاه ها را یکی از اهداف کاربردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: در بند 22 استراتژی های این وزارتخانه به عنوان " توسعه فرهنگ و ایمنی کار مناسب " تاکید جدی شده است.
نورمحمدی مهم ترین عامل رشد اقتصادی در هر جامعه را کار مولد و اثر بخش توصیف کرد و افزود: نکته مهم در دسترسی به توسعه پایدار اقتصادی، توجه ویژه به نیروی کار و حفظ کرامت انسان به عنوان مهم ترین مولد گرداننده اصلی در راستای توسعه پایدار است.
۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰
کد خبر : ۲۴,۸۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید