قائم مقام مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، ضامن توسعه بخش تعاون کشور است

قائم مقام مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت :صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ، دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی است که با یک میلیاردو 200 میلیون تومان سرمایه در سراسر کشور فعالیت می کند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در این مراسم که با حضور داریوش پاک بین دبیر کل اتاق تعاون کشور – علی رحمان سلیمانی زاده مشاور ارشد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و فعالان بخش تعاون استان کرمان برگزار شد ؛ امیر میمنت آبادی با بیان اینکه هدف اصلی این صندوق ،کمک به توسعه بخش تعاون است گفت : این حمایت از طریق تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری ها و معاملات شرکت های تعاونی  - تضمین اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری به شرکت های تعاونی و  جبران بخشی ازخسارت های تعاونیها که ناشی ازحوادث طبیعی و نوسانات شدید بازار می باشد صورت می گیرد .
وی ارزیابی، رتبه بندی و تحلیل ریسک ذی نفعان ضمانت نامه ها - جلب همکاری شرکت ها و مؤسسات بین المللی -  ارزیابی و رتبه بندی سرمایه گذاران-   جلب همکاری بانک ها، بیمه ها و مؤسسات مالی و اعتباری داخلی و خارجی و به کارگیری قابلیت های تجارت الکترونیک و نرم افزارهای تخصصی مدیریت منابع مالی را از دیگر خدمات حمایتی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون برای تعاونیهای کشور برشمرد .
قائم مقام مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور صدور انواع ضمانت نامه برای شرکت های تعاونی در تمام بخش های اقتصادی را مهمترین رسالت این صندوق عنوان کرد و گفت : صدور ضمانت نامه اعتباری - ضمانت نامه شرکت در مناقصه و مزایده -  ضمانت نامه پیش پرداخت - ضمانت نامه حسن انجام کار - ضمانت نامه گمرکی و ضمانت نامه استرداد کسور وجه الضمان را  از جمله این ضمانت نامه ها اعلام کرد .
امیر میمنت آبادی با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور حداکثر 70 درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی به شرکت های تعاونی را در ضمانت نامه اعتباری تضمین می کند گفت : سقف ضمانت نامه صندوق 15 میلیارد ریال است و این ضمانت نامه منحصراً برای شرکت های تعاونی یا اتحادیه شرکت های تعاونی صادر می شود.
وی کارمزد صدور ضمانت نامه اعتباری برای سال نخست را  به میزان 1 تا 2 درصد و برای سال های بعد، به ازای هر سال برابر با نیم درصد مبلغ ضمانت نامه اعلام کرد .
قائم مقام مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور افزود : صندوق مجاز است در مورد ضمانت نامه های اعتباری تا سقف 30 درصد مبلغ کارمزد را به هر یک از متقاضیان خوش حساب به عنوان کمک مسترد نماید و در سایر ضمانت نامه ها نیز می تواند تا 15 درصد تخفیف، نسبت به نرخ های اعلامی بانک مرکزی منظور نماید.
امیر میمنت آبادی وثایق و تضمینات مورد نیاز صندوق را ؛ دارایی های منقول و غیرمنقول، اسناد تجاری و اوراق بهادار اعلام کرد و گفت : متقاضی باید این وثایق را تحت یکی از صور قانونی نزد صندوق نگه دارد تا در صورتیکه در سررسید مقرر، نسبت به پرداخت تعهدات خود به ذینفع عمل ننماید صندوق بتواند از محل آن طلب خود را کلاً یا بعضاً وصول نماید.
وی با اشاره به نحوه دریافت وثایق وتضمینات صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت : صدور ضمانت نامه در صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بر اساس نتیجه اعتبارسنجی شرکت های متقاضی صورت        می گیرد و این اعتبارسنجی ؛ از سنجش ظرفیت متقاضی در هنگام اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه از لحاظ فنی، اقتصادی، مالی و مدیریتی می باشد .
در این جلسه معاون برنامه‌ریزی استاندار کرمان نیز با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» افزود: تحقق یافتن بخش قابل توجهی از این پیام، مربوط به بخش تعاون است .
حاجی‌محمد تکلوزاده ادامه داد: زمانی می‌توانیم اعتماد مردم را نسبت به تولید کالاهای ایرانی افزایش دهیم که کیفیت محصولات تولیدی در رقابت با محصولات مشابهی که از خارج کشور وارد می‌شوند، در سطح بالاتری قرار گیرد و فاکتورهای استاندارد نیز در آن‌ها مورد توجه قرار گرفته باشد.
وی راه اندازی دفتر نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون استان کرمان را برای حمایت و پیشرفت بخش تعاونی استان یک ضرورت عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد با اطلاع رسانی وسیع تعاونیهای استان از مزایای این صندوق بهرمند شوند .
منصور صابر دبیر اتاق تعاون استان کرمان نیز در این مراسم با ارائه گزارش عملکرد این اتاق گفت : تمام تمهیدات لازم برای توسعه بخش تعاون استان کرمان فراهم شده است .

۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸
کد خبر : ۲۴,۸۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید