استانداربوشهر:کارآفرینان، ایران را در اوج عزت و اقتدار نگه داشته اند

استاندار بوشهر گفت: با توجه به شرایط خاص کشور و اعمال تحریم ها و تهدیدها از سوی کشورهای استکباری، کارآفرینان با اعتماد و خودباوری توانسته اند ایران اسلامی را در اوج عزت و اقتدار نگه دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر محمد حسین جهانبخش درهفتمین همایش تقدیر از کارآفرینان برترگفت : امروز به واسطه داشتن جوانانی متعهد و با اعتماد به نفس بالا درعرصه علم و فناوری این کشور اسلامی توانسته بخوبی درمنطقه و جهان بدرخشد.

وی اضافه کرد: کشوری که در طول 33سال گذشته همیشه در تحریم بوده امروز توانسته به عنوان یک کشور مطرح در جهان تبدیل شود.

جهانبخش اظهارداشت: برای اجرای هدف های راهبردی کارآفرینی و اشتغال باید تلاش کنیم تا روح تلاش، کار و خستگی ناپذیری را در بین جوانان تقویت کنیم و با این روحیه است که امروز شما عنوان کارآفرین برتر را کسب کرده اید.

وی یادآور شد: جوانان ایرانی که دیروز در جبهه های دفاع مقدس آن گونه جانانه در مقابل دشمن ایستادند امروز با همان روحیه در زمینه کارآفرینی ادامه دهنده راه همان جوانان هستید و ایران را به قله افتخار می رسانید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز گفت: کارآفرینان با درک فرصت ها، خلاها را می بینند و تصمیم آگاهانه می گیرند تا کار جدیدی را آغاز کنند.

حسین حیدری افزود: امسال با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها استقبال خوبی از هفتمین جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر استان (امتنان) صورت گرفت به گونه ای که در استان بوشهر با ثبت نام دو هزار و 231نفر حایز رتبه چهارم کشور شده است.

وی اضافه کرد: کارآفرینانی که مراحل ثبت نام را کامل انجام داده بودند وارد مرحله داوری شده و بعد از داوری 9نفر به عنوان کارآفرین برتر درسطح استان شناسایی و از این تعداد نیز یک نفر انتخاب و به جشنواره کشوری معرفی می شود.

حیدری افزود: منتخبان در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات به ترتیب از شهرستان های بوشهر پنج نفر، دشتی دو نفر، دشتستان و گناوه هر کدام یک نفر انتخاب شده اند.

وی هدف از برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر را توسعه نیروی انسانی خلاق، نوآور و معمار، توسعه فرهنگ کارآفرینی، استمرار بخشیدن به مشارکت بخش های غیردولتی ذکر کرد.

حیدری اضافه کرد: برای مقابله با فشارهای اقتصادی دشمنان ایران امروز به کار و کارآفرینی نیاز دارد و تنها در پرتو شناخت ملت از توانایی هایشان است که زمینه این جهش به وجود می آید.

وی گفت: کارآفرینی پیوند اساسی با کسب و کار و فرصتی مهم برای برنامه ریزان برای توسعه کارآفرینی و تولید ثروت و رسیدن به اقتصاد پایدار است.

حیدری کارآفرینان را قهرمانان ملی کشور معرفی کرد و یادآورشد: یکی از دلایل بیکاری نبود مهارت جوانان در مقوله کارآفرینی است به همین دلیل خلاقیت، تحول، نوآوری، جسارت داشتن، ریسک پذیری و فکرد کردن اساس کارآفرینی است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸
کد خبر : ۲۴,۸۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید