صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه امسال ۷۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه از پرداخت ۲ هزار و ۲۹۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه با اعتباری بیش از ۷۸۰ میلیارد ریال در سرفصل‌های مختلف در هفت ماه سپری شده از سال‌جاری در استان خبر داد.
صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه امسال ۷۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه محمدطاهر عظیمی فشی گفت: صندوق کارآفرینی امید در سال‌های اخیر با گذر از پرداخت‌های انفرادی به پرداخت‌های شبکه ای، ایجاد زنجیره های ارزش، برندسازی و پرداخت در قالب زیرشاخه های شبکه فروش برندها روی آورده است.

به گفته وی، این صندوق، ساماندهی و تکمیل زنجیره ارزش فعالیت‌های بخش کشاورزی در حوزه فرآوری، بسته بندی، نگهداری و سردخانه به منظور ارتقاء سطح درآمد و معیشت خانوارهای روستایی و ایجاد اشتغال پایدار را نیز در دستور کار قرار دارد.

وی به تفاهم نامه های متعدد دستگاه‌های اجرایی با صندوق کارآفرینی امید اشاره کرد و گفت: تفاهم‌نامه با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت از طرح‌های نوآورانه با ظرفیت اشتغالزایی بالا، شرکت‌های دانش بنیان و نوآور و استارت آپ‌ها، با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور استفاده از ظرفیت‌های بخش هنر، فرهنگ و رسانه و  همچنین تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره)، وزارت ورزش و جوانان، بنیاد علوی، بنیاد برکت و امور زنان نهاد ریاست جمهوری با هدف هم‌افزایی، شناسایی، ساماندهی و حمایت از فرصت های شغلی متقاضیان و معرفی برای حمایت مالی با دستگاه‌های اجرایی از جمله تفاهم نامه های منعقد شده است.  

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه، میزان تسهیلات پرداختی هفت ماه سپری شده از سال جاری را در حوزه تفاهم نامه ها ۵۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

عظیمی‌فشی، در بخش دیگری «طرح هر روستا یک محصول و هرخانه یک کارخانه» را از جمله راهبردهای اصلی صندوق عنوان کرد و هدف آن را شناسایی، ساماندهی و حمایت از روستاهای دارای ظرفیت مناسب به منظور تبدیل شدن به روستای بدون بیکار دانست.

وی کمک به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف به منظور ارایه و فروش محصولات تولیدکنندگان و نیز معرفی کارآفرینان از طریق مسابقه «میدون» و حمایت مالی از برگزیدگان مسابقه مذکور تا سقف ۴۰ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد.  

وی در پایان از عاملیت پرداخت تسهیلات اعتبارات تبصره ۱۸ توسط صندوق کارآفرینی امید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تمام تسهیلات پرداخت شده صندوق کارآفرینی امید در سرفصل های منابع داخلی، اشتغال روستاییان و عشایر، صندوق های خُرد محلی، طرح های هر روستا یک محصول، تفاهم نامه های اشتغال و ضروری پرداخت شده است.

 

۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۴۹,۶۸۱
کلیدواژه ها: صندوق کارآفرینی امید,هر روستا یک محصول,محمدطاهر عظیمی فشی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید