شریعت تاکید کرد: ضرورت تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

رئیس ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امیدواریم با تعامل و همکاری نمایندگان معاونت ها و سازمان های تابعه، ستاد هفته پژوهش نقش موثری در حوزه های مختلف تصمیم سازی وزارت متبوع ایفا کند.
ضرورت تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رضا شریعت در دومین  نشست ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گستردگی فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: باید با فعالیت های علمی و پژوهشی، اقدامات وزارتخانه و سازمان های تابعه را پشتیبانی کنیم.
سرپرست موسسه کار و تامین اجتماعی بر مشارکت همه معاونت ها و سازمان های تابعه در این حوزه تاکید کرد و با اشاره به خدمات متعدد آموزشی و پژوهشی این موسسه از سال 1348 تاکنون اظهار داشت: پژوهش‌ها باید معطوف به پژوهش‌های کاربردی باشند.
وی گفت: رویکرد ما در موسسه کار و تامین اجتماعی،تعامل و همکاری با سازمان‌هایی  است که در حوزه پژوهش ها فعالیت می کنند.
شریعت، به تشکیل  اتاق‌های فکر در ستاد هفته پژوهش اشاره کرد وگفت:  بنا داریم از  ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها که کار اجرایی کرده اند، همکارانی که کار پژوهشی انجام داده اند و  سرمایه‌های ارزشمندی برای وزارتخانه هستند و کارشناسان سازمان های تابعه در اتاق‌های فکر استفاده کنیم.
 وی با ابراز امیدواری از تشکیل دبیرخانه ستاد دائمی پژوهش در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود:  یقینا" مسائل و چالش های  حوزه های مربوط به این وزارتخانه تنها به این دولت و دولت های قبلی  اختصاص ندارد و باید با آسیب‌شناسی مسائل  به حل مشکلات این بخشها بپردازیم.
شریعت تصریح کرد:  موسسه کار و تامین اجتماعی، پژوهش های بسیاری در حوزه های مختلف انجام داده که صاحب‌نظران و علاقه‌مندان و اقشار مختلف جامعه می‌توانند از  نتایج پژوهش های  انجام شده در این موسسه استفاده کنند.

هفته پژوهش 1

پشتیبانی علمی برنامه های وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برعهده ستاد هفته پژوهش است
مهدی رضوان، دبیر ستاد هفته پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اظهار داشت: معمولا برنامه های مختلفی در سطح وزارتخانه و سازمان های تابعه بیش بینی می شود و ستاد هفته پژوهش وظیفه راهبری این برنامه ها را بر عهده دارد.
رضوان افزود : خوشبختانه امروز در مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، چهره‌های علمی بسیاری از بخش های مختلف حضور دارند  که این فرصت بسیار ممتازی را برای وزارتخانه فراهم کرده که تبلور آن در هفته پژوهش خواهد بود.
وی افزود:  مکاتبات لازم پیرامون دریافت مستندات پژوهشی در سطح وزارتخانه انجام شده که معاونت‌ های تخصصی و هشت استان مستندات خود را در زمینه معرفی پژوهشگران برتر در سال ۱۴۰۰ به دبیرخانه ستاد هفته پژوهش ارسال کرده اند که از روز دوازدهم آذرماه داوری آن انجام خواهد شد.
وی افزود : همچنین در وب سایت موسسه کار و تامین اجتماعی به نشانی www.lssi.ir  ، بخشی برای دریافت مستندات پژوهشگران برتر در سال 1400 در نظر گرفته شده است.
مدیر پژوهش موسسه کار و تامین اجتماعی با اشاره به نامگذاری 25 آذر ماه به عنوان روز پژوهش افزود: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغازین سال برگزاری هفته پژوهش، همگام با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد ستاد برگزاری هفته پژوهش در راستای  فرهنگ سازی پژوهش و همگامی با جهانی شدن تحقیق و توسعه و ارج نهادن به روحیه پژوهشگری در کارشناسان دستگاه متبوع، گام های بزرگی برداشته است.
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده هفته پژوهش متناسب با نامگذاری ایام هفته پژوهش توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پژوهش افزود: روز شنبه 20 آذر ماه به عنوان روز پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه نامگذاری شده و پنل تخصصی چالش های پژوهش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور روسای موسسه کار و تأمین اجتماعی، موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی و موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا برگزار می شود.
به گفته رضوان، روز یکشنبه، 2 آذر ماه (روز پژوهش‌ و فناوری، ‌پشتیبانی‌ از تولید) وبینار: کارآفرینی و بحران کووید 19 با همکاری دانشکده کارآفرینی و روز دوشنبه 22 آذر ماه ( روزپژوهش‌ و فناوری، ‌‌مانع‌زدایی‌‌ از تولید) وبینار آینده کار با تمرکز با حقوق کار برگزار خواهد شد.
برگزاری پنل تخصصی «سیر تطور کارشایسته وکارگاه آموزشی روش های تحقیق آمیخته» در روز سه شنبه، 23 آذر ماه (پژوهش‌ و فناوری ‌و اثربخشی اجتماعی) و برگزاری نمایشگاه مشترک از دستاوردهای پژوهش و قدردانی از برگزیدگان هفته پژوهش در روز چهارشنبه، 24 آذر ماه (پژوهش‌ و فناوری، علوم ‌انسانی ‌و علوم ‌پایه از دیگر برنامه های هفته پژوهش است.
به گفته دبیر ستاد پژوهش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متناسب با شعار هر روز، نتایج طرح های تحقیقاتی انجام شده در موسسه از طریق کانال های اطلاع رسانی موسسه منتشر خواهد شد.
 در ادامه نیز نمایندگان هر یک از معاونت‌ها و سازمان‌های وابسته گزارشی از اقدامات و برنامه هایی که در هفته پژوهش انجام داده اند ارائه کردند.

هفته پژوهش 3

۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۰
کد خبر : ۲۴۹,۷۳۴
کلیدواژه ها: شریعت,موسسه کار و تامین اجتماعی,هفته پژوهش

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید