سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران: هدف از ایجاد قرارگاه رفاه مردم بازسازی انقلابی مدیریت رفاه اجتماعی است

مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران طی مصاحبه ای با شبکه رادیویی تهران برنامه پل مدیریت، درخصوص عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود در سال ۱۴۰۰ همچنین برنامه های در دست اقدام و پیش روی این اداره کل به صورت زنده با مردم گفت وگو کرد.
هدف از ایجاد قرارگاه رفاه مردم بازسازی انقلابی مدیریت رفاه اجتماعی  است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به بیان مهمترین برنامه های این اداره کل پرداخت و بیان کرد:  استان تهران با مساحت ۱۳۵۳۰ کیلومتر مربع و ۱۴ میلیون نفر جمعیت دارای مراکز درمانی و دانشگاهی و سازمانهای بزرگ و شهرکهای صنعتی تراز اول در خاورمیانه که یکی از نقاط ضعف آن به عنوان اولین استان مهاجر پذیر با ۲۰۰ هزار نفر تبعه بیگانه است..
دانیالی گفت: قریب به ۳۰ تا ۴۰ درصد واحد های تولیدی به جهت بروکراسی و عدم حمایت سیستم های بانکی خصوصا در دوران کرونا و پسا کرونا متاسفانه معلق مانده اند که دولت سیزدهم با برنامه هایی در حوزه کارآفرینی و اشتغال سعی دارد  نقش وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را در رفع این مشکلات پر رنگ و موثر نماید.
وی افزود: قرارگاه رفاه مردم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر ادارات تابعه تشکیل و با تاکید بر ایجاد تحول در همه حوزه های مرتبط برای انجام وظایف و فعالیت‌ها ، با حرکتی انقلابی و جهادی برای طراحی های ویژه در بخش های مرتبط با رفاه مردم است.
وی هدف از ایجاد قرارگاه رفاه مردم را بازسازی انقلابی مدیریت رفاه اجتماعی و بهره ‌گیری از نخبگان و کارشناسان کشور دانست و اضافه‌‌‌کرد: شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم جلسات بسیار فشرده ای گذاشته است که در نهایت به طرحی  به نام  زیست بوم اشتغال رسیده است که اجرای این طرح مستلزم استفاده از ظرفیتهای ملی، محلی و منطقه ایی مختص به آن زیست بوم است.
مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به مزیت های موجود در زیست بوم استان تهران،گفت: حوزه تولید و مشاغل خانگی با توجه به اینکه از مهمترین شاخص های زیست بوم استان تهران هست بایستی مورد توجه قرار گیرد و تقویت شود. با فعال کردن ۵ حوزه اجرایی در اشتغال در صدد هستیم تولیدات کاربر محور را جایگزین تولیدات سرمایه بر کنیم.
وی لازمه موفقیت در این پنج حوزه را داشتن دیپلماسی اقتصادی ‌، راه اندازی پارک های علم وفن آوری شتاب دهنده ، استفاده از سامانه های  منسجم و سوار بودن بر موج اطلاعات دانست و افزود:  هدف ما تا سال ۱۴۰۱ ایجاد ۱۸۵۰ هزار شغل است و این هدف محقق نمی گردد مگر با کار جهادی ، گذشت  و دلسوزی. ما در صدد هستیم تا با راه اندازی یک سامانه منسجم در حوزه اشتغال با یکپارچه سازی کاریابی ها ، بنگاهها و کارفرمایان دسترسی جویندگان کار به موقعیت های شغلی را تسریع کنیم .
تهمینه دانیالی وظیفه اصلی خود را گره گشایی کار مردم عنوان کرد و گفت: روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۱:۳۰ پاسخگویی مردم عزیز به صورت رو در رو هستیم.
وی در خصوص وام های روستا عشایری گفت : روستا به عنوان قطب اصلی تولید و نشان استقلال کشور بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد. اداره تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان تهران با ۴۵۴ میلیارد تومان تسهیلات، خوشبختانه ۹۶۲ طرح به مبلغ ۳۷۶ میلیارد تومن پرداخت و برای ۵۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
تهمینه دانیالی در خاتمه سخنانش گفت: کلیه وام های اشتغالزایی با هماهنگی بانک توسعه تعاون تا اوایل بهمن ماه پرداخت خواهد شد.
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۵۳,۳۵۰
کلیدواژه ها: تهمینه دانیالی,مشاور وزیر,سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید