اولین جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از برگزاری جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
اولین جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی در سیستان و بلوچستان برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: در راستای رویکرد دولت سیزدهم در خصوص تلاش برای ایجاد و تثبیت اشتغال در کشور، جشنواره ای با عنوان "ایده های اشتغالزا و کارآفرینی کشور" برای اولین بار در همه  استان ها از جمله سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
وی توسعه و ترویج فرهنگ اشتغال، کارآفرینی و نوآوری، شناسایی ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینانه، تشکیل بانک اطلاعاتی از صاحبان ایده در سراسر کشور، شناخت فرصت های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور و فراهم کردن زمینه حمایت از ایده های برتر اشتغالزا و عملیاتی کردن آنها را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: اشتغال در طرح توسعه سواحل مکران، اشتغال معلولین، اشتغال زنان سرپرست خانوار، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال روستایی، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، اشتغالزایی و کارآفرینی، اشتغال معتادین بهبود یافته و اشتغال زندانیان آزاد شده از محورهای مرتبط با ایده های ارائه شده شرکت کنندگان در این جشنواره است.
جهاندیده تاکید کرد: ایده های ارائه شده باید بصورت یک مدل یا الگوی اشتغالزا در یک منطقه خاص و یا در سطح ملی باشد.
وی گفت: علاقمندان می توانند برای ثبت ایده های خود تا 5 بهمن ماه 1400 از طریق نشانی اینترنتی https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir/ اقدام کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: ایده های ارسالی ابتدا در سطح استان بررسی و برترین ها به ستاد در سطح ملی معرفی می شوند.
جهاندیده اظهار داشت: ایده های ارسالی استان ها نیز پس از ارزیابی نهایی تا پایان بهمن ماه از سوی دبیرخانه ملی جشنواره معرفی و از ایده پردازان تجلیل خواهد شد.
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۵۳,۴۳۲
کلیدواژه ها: جشنواره ایده کارآفرینی , مهرداد جهاندیده , سامانه کارآفرینان برتر , سیستان و بلوچستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید