معاون امور تعاون :

شرکت های دانش بنیان، محرک رشد اقتصادی هستند

معاون امور تعاون گفت : فعالیت های نوآورانه و دانش بنیان، محرک رشد اقتصادی هستند و درصد بالایی از اقتصاد ملی کشورها را در بر گرفته اند.
شرکت های دانش بنیان، محرک رشد اقتصادی هستند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی»، در بازدید از هفتمین نمایشگاه تراکنش ایران اظهار داشت: در حال حاضر، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در قالب شرکت تعاونی مشغول فعالیت هستند.

 به گفته وی، سازماندهی و ایجاد ساز و کار های تشویقی برای حمایت از تعاونی های دانش بنیان با همراهی بانک توسعه تعاون،سامانه اعتبار سنجی بانکداری اجتماعی، استفاده از ظرفیت های بلاکچین ها و توکنایز کردن پروژه ها، از جمله برنامه های مهم این معاونت است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون، برنامه های ویژه ای در حوزه ارائه خدمات اعتباری و بانکی برای تعاونگران در نظر گرفته است.

مسکنی تصریح کرد: اعطای تسهیلات با نرخ ترجیحی به تولید کنندگان و کارآفرینان بخش تعاون از مهمترین ماموریت های بانک به شمار می رود.

معاون امور تعاون، بر نقش مهم بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونی های نوآور تاکید کرد.

وی با اشاره به حضور بانک توسعه تعاون در طرح‌های ملی گفت: این بانک با ایفای نقش عاملیت در همکاری با دستگاه های اجرایی، در طرح‌های اشتغال زایی حضور دارد و معاونت تعاون نیز برای حمایت از تعاونگران، همکاری های گسترده ای با بانک،اجرا می کند.

مسکنی همچنین در بازدید از شرکت متمرکز الکترونیک توسعه تعاون، سمات گفت: این شرکت به عنوان زیر مجموعه بانک توسعه تعاون، اقدامات مناسبی را در ارائه محصولات فناورانه ویژه تعاونی ها و استارتاپ ها و  کمک به گسترش زیرساخت های بانکداری الکترونیک صورت داده است و مزیتی برای تسهیل گری و ایجاد هاب فناورانه  در روابط اقتصادی میان فعالان بخش تعاون محسوب می شود.

وی‌خاطر نشان کرد: به آینده پژوهی در حوزه بانکداری نیاز جدی داریم.

۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۲۷
کد خبر : ۲۵۳,۶۶۸
کلیدواژه ها: شرکت های دانش بنیان,رشد اقتصادی,بلاکچین,تعاون

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید