تاکید وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر حل مشکلات جامعه کار و تولید

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر رسیدگی فوری به دغدغه ها و مشکلات جامعه کار و تولید کشور تاکید دارد.
تاکید وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر حل مشکلات جامعه کار و تولید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین رعیتی فرد» در نشست کمیته مزد که با حضور شرکای اجتماعی و نمایندگان دولت برگزار شد، گفت: امروز جامعه کارگری و کارفرمایی به عنوان دوبال تولید کشور به رغم همه مشکلات و دغدغه های معیشتی موجود با متانت و جدیت مانع توقف چرخ تولید کشور شده اند.
وی با اشاره به برگزاری نشست بعدی شورای عالی کار در ماه آینده خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال امیدواریم شرکای اجتماعی و دولت بتوانند با اتفاق نظر به نتایج خوبی در زمینه سبد معیشت کارگران جهت کمک به تعیین حداقل دستمزد در جلسات شورای عالی کار برسند.
 در این نشست نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی، روش و مبنای محاسبه هزینه سبد معیشتی خانواررا برای تعیین حداقل دستمزد سال 1401 در شوراى عالى کار ارائه داد.

 مقرر شد با توجه به آخرین آمار و اطلاعات منتشر شده  مرکز آمار ایران و سایر مراکز آماری مورد تایید، مبلغ اقلام خوراکی و سایر آیتم ها محاسبه شود.  
همچنین از دیگر مصوبات این نشست با توجه به پرسشنامه طرح هزینه و درآمد خانوار مقرر شد، در نشست آتی کمیته مزد ،  موارد مربوط به اقلام غیر خوراکی نیز ارائه شود.

۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۵۵
کد خبر : ۲۵۴,۳۳۲
کلیدواژه ها: جامعه کار و تولید,کمیته مزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید