مبلغ 50 میلیارد تومان از بابت جذب نیروی شغل اولی به حساب کارفرمایان اردبیلی واریز شد

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مبلغ 50 میلیارد تومان توسط دولت در راستای اجرای طرح یارانه دستمزد به حساب کارفرمایان از بابت جذب 1751 نیروی شغل اولی واریز شد.
مبلغ 50 میلیارد تومان از بابت جذب نیروی شغل اولی به حساب کارفرمایان اردبیلی واریز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، بهروز رحیم زاده در تشریح اجرای سیاست های بازار کار در اردبیل گفت: با توجه به افزایش روزافزون دانش آموختگان دانشگاهی و عدم آشنایی با اکثریت قریب به اتفاق آنها با مهارتهای علمی، طرح کارورزی در راستای حمایت از فارغ التحصیلان و همچنین کارفرمایان در سال 1396 از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه برخی فعالیت ها و کسب و کارها با شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شدند، ابراز امیدواری کرد: با توجه به شرایط موجود استان اردبیل در طرح کارورزی با عملکرد 3640 نفری رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: طرح یارانه دستمزد نیز یکی از طرح های موفق بود که در شهریور ماه سال 99 ابلاغ شد با وجود کرونا و شرایط بیماری این استان توانسته است با تلاش های مستمر و جدی تاکنون عملکرد 1751 نفری را به خود اختصاص دهد

وی عنوان کرد: استان اردبیل توانست در بین 8 استان (پایلوت سال 99) رتبه اول را به خود اختصاص دهد. تاکنون مبلغ 50 میلیارد ریال از بابت جذب نیروی کار از طریق طرح یارانه دستمزد به حساب کارفرمایان واریز شده است.

رحیم زاده خاطرنشان کرد: طرح مشوق بیمه ای یکی دیگر از طرح های ذیل سیاست های فعال بازار کار است، که تاکنون تعداد 1115 نفر از این طریق جذب بنگاه های اقتصادی شده اند.

۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |
کد خبر : ۲۵۴,۶۷۴
کلیدواژه ها: یارانه دستمزد,اشتغال,اردبیل,بهروز رحیم زاده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید