سند 24 ماده ای گسترش همکاری های ایران و عراق امضا شد

جمهوری اسلامی ایران و عراق با امضای سند همکاری در هشت بند و 24 ماده ، زمینه گسترش و تعمیق روابط و افزایش تعامل بخش خصوصی دو کشور را فراهم کردند .
سند 24 ماده ای گسترش همکاری های ایران و عراق امضا شد

 وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران و وزیر کار و امور اجتماعی عراق پس از امضای این سند همکاری در بغداد ، آن را زمینه ساز اجرای توافقات گذشته و راهگشای گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف در حوزه وظایف دو وزارتخانه توصیف کردند .

دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی فراهم کردن زمینه افزایش تعامل بخش خصوصی دو کشور ،صدور خدمات فنی و مهندسی، اعزام نیروی متخصص و مربی آموزش های فنی و حرفه ای مورد نیاز عراق ، برگزاری دوره های تخصصی و آموزشهای فنی و حرفه ای را ازجمله مفاد این سند همکاری یاد کرد .

وی انتقال تجارب ایران به عراق در حوزه های مختلف از جمله ایجاد مشاغل خانگی ، تاسیس صندوقهای کمکهای مالی برای خود اشتغالی و توان بخشی معلولان، راههای حمایت از اسیب دیدگان ، زنان و کودکان بی سرپرست را از دیگر محورهای این سند همکاری برشمرد .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در سفر به بغداد همچنین پیش از امضای این سند همکاری ، علاوه بر دیدار و گفتگو با همتای عراقی خود به طور جدا گانه با وزیران برنامه ریزی ، امور اقتصادی و دارایی ، وزیر امور زنان و نایب رئیس مجلس عراق دیدار کرد.

در این دیدارها ضمن بررسی ظرفیت همکاریهای مشترک ، راههای تعمیق و گسترش روابط دو کشور در زمینه های گوناگون گفتگو و تبادل نظر شد .

 

۲ آبان ۱۳۹۱ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۲۶,۰۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید