دکتر شیخ الاسلامی در جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان : حمایت از تولید ملی راهبرد اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ششمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان سخن می گفت ، ضمن تقدیر از تولیدکنندگان به عنوان جهادگران عرصه اقتصادی، سال تولید ملی را سال عزم خدمت ملت و مسئولین برای پیشرفت اقتصاد کشور دانست و افزود : دشمنان ما تلاش می کنند تا با تحریم و تهدید مارا به زانو درآورند اما تلاش های آنها به لطف خدا و در سایه همت والای مردم شکست خواهد خورد چراکه خداوند فرموده است کید شیطان ضعیف است .

دکتر شیخ الاسلامی با انتقاد از مصرف بی رویه کالاهای خارجی در کشور گفت : اگر در زمینه تولید ملی خوب به مردم اطلاع رسانی شود، مطمئن باشید اهداف شعار حمایت ازتولیدملی و مصرف کالای داخلی محقق خواهد شد
 وی افزود: اگر مردانه پای تولید ملی بایستیم حتما" بعد از آن افزایش کیفیت و بهره وری هم خواهد آمد .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنانش با اشاره به افزایش نرخ ارز گفت: با اتخاذ تدابیر هوشمندانه می توان از این بحران نیز به سلامتی عبور کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه تجتماعی تصریح کرد: اگرچه افزایش نرخ ارز،  مطلوب ما نبود و مضراتی هم داشت ، اما اگر خوب مدیریت شود و جوانب آن تحت کنترل قرارگیرد، این تهدید می تواند به یک فرصت عظیم در زمینه تولید و صادرات  برای کشور تبدیل شود.
 وی با بیان مثال هایی در زمینه قاچاق سوخت و نظایر آن ادامه داد : اگر اقتصاد رانتی و یارانه ای اصلاح شود، آنگاه اقتصادکشور ما توسعه می‌یابد.
وی در پایان با برشمردن الزامات پیاده سازی هدفمندی یارانه ها ، از آمادگی دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی خبرداد و گفت : باید مسیری را که باید سالها پیش شروع می کردیم ادامه دهیم و دیگر نقطه بازگشتی نیست و در این مسیر باید با آسیب شناسی به موقع ، درآمدهای حاصل از اجرای این طرح را بصورت هدفمند به پشتیبانی از تولید ملی اختصاص دهیم . 
در پایان  این مراسم از تولیدکنندگان و مدیران جوان بخش های مختلف صنعتی و خدماتی و همچنین چهره های ماندگار تولید ، با اهداء لوح و تندیس ، تقدیر شد.
 یادآور می شود این مراسم ششمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان است که همه ساله به همت خانه صنعت ، معدن و تجارت جوانان ایران و شبکه خانه های صنعت و معدن ایران و حوزه مشاوران جوان وزارتخانه های تعاون ، کار و رفاه اجتماعی وصنعت ، معدن و تجارت برگزار می گردد . در پایان  این مراسم نیز از تولیدکنندگان و مدیران جوان بخش های مختلف صنعتی و خدماتی و همچنین چهره های ماندگار تولید ، با اهداء لوح و تندیس ، تقدیر شد.

 

۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۳:۵۲
کد خبر : ۲۶,۱۹۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید