دکتر شیخ الاسلامی در جلسه با فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی : پیگیری برگزاری نشست مشترک هیات دولت و تعاونیها

نمایندگان اعضای هیات رئیسه فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با دکتر شیخ الاسلامی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست دکتر شیخ الاسلامی ضمن آمادگی برای همکاری و تعامل هر چه بیشتر با فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی گفت : وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بعد از ادغام و تاسیس وزارتخانه جدید، فعالیت ها و اقدامات خوب ، جدی و نمایانی در جهت توسعه ، رشد و بالندگی بخش تعاون انجام داده است که ادامه این مسیر ، مسلما با همکاری ، همدلی ، همگرایی و کمک مجلس شورای اسلامی میسر است .

دکتر شیخ الاسلامی با بیان اینکه حوزه تعاون در یک سال گذشته جهش و رشد مطلوبی داشته است افزود: توسعه امر تعاون ، اولویت نخست  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است زیرا کار و رفاه اجتماعی در بستر  تعاون شکوفا می شود .

وی با بیان اینکه هم اکنون امور بخش تعاون از سوی این وزارتخانه به دقت و به روز پیگیری می شود تصریح کرد : بعد از تاسیس وزارتخانه جدید ، در تدوین شرح وظایف این وزارتخانه بیشترین اهتمام به بخش تعاون شده است .

دکتر شیخ الاسلامی ، پشتیبانی ، حمایت ، تقویت و تلاش در جهت متشکل کردن امور تعاونیها را ضروری خواند و افزود : برای تحقق سهام 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی ، بسیج امکانات و تجهیز منابع و همت و همکاری تمامی دستگاه های مرتبط ضروری و اجتناب ناپذیر است .

دکتر شیخ الاسلامی ضرورت توجه ویژه به بخش تعاون در تصویب بودجه سال 92 را مورد تاکید قرار داد .

وی با اعلام اینکه موضوع عضویت اتاق تعاون در شورای پول و اعتبار در دستور کار قرار دارد افزود : در خصوص این موضوع گفتگوهایی با رئیس بانک مرکزی صورت گرفته است و این موضوع در دست پیگیری است .

دکتر شیخ الاسلامی با اشاره به تدوین سند توسعه ملی تعاون افزود: سند توسعه ملی بخش تعاون می تواند به عنوان نقشه راه تعاونیها و اتحادیه های تعاونی قرار گیرد .

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان این نشست یادآور شد: در نظر است در نشستی مشترک مشکلات ، موانع و مسائل حوزه تعاون با حضور ریاست محترم جمهور و نمایندگان اتحادیه ها و اتاق های تعاون مورد بررسی قرار گیرد تا ضمن بررسی این موانع ،راهکارهای اجرایی نیز برای رفع این موانع برداشته شود .

خاطر نشان می سازد در این نشست ندیمی ، رییس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی تقویت تعامل و همکاری بین فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و برگزاری جلسات منظم و مستمر در این زمینه را خواستار شد .

وی همچنین بر لزوم اهتمام و توجه ویژه به بخش تعاون را در بودجه سال 92 تاکید کرد .

۲۰ آبان ۱۳۹۱ ۱۵:۰۵
روابط عمومی وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی |
کد خبر : ۲۶,۲۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید