مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: بازرسی از واحدهای تولیدی استان به صورت مستمر انجام می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان طرح های جدیدی نظیر اورژانس کسب و کار و سامان بخشی شرکت های خدماتی چندمنظوره غیر مستمر که به صورت پایلوت در گیلان در حال اجرا است را در ایجاد، پایداری و رسمیت بخشی به مشاغل استان موثر دانست.
پیش بینی ایجاد 30 هزار شغل در سال 1401

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، سیاوش آقاجانی با اشاره به اهمیت حفظ اشتغال و صیانت از نیروی کار گفت: به منظور جلوگیری از تعدیل نیروی کار و شناسایی واحدهای تولیدی مشکلدار، بازرسی توسط بازرسان کار در استان به صورت مستمر انجام می شود.

وی یادآور شد: گزارش آخرین وضعیت و مشکلات کارگری واحدهای تولیدی هر ماه در کمیسیون کارگری استان مطرح و پیگیری می شود.

آقاجانی با اشاره به اهمیت حفظ اشتغال موجود و حمایت از طرح های اشتغالزا افزود: کمک به شکل گیری و توسعه اشتغال دانش‌پایه از طریق  توسعه نهادهای کارآفرینی (مراکز کارآفرینی، شتابدهنده‌ها، کافه‌های کارآفرینی و فضای کاری اشتراکی)، تشکیل پشتیبان‌ها و نهادهای فرادستی کسب و کارهای کوچک و خانگی و تامین مالی طرح‌های اقتصادی از محل تسهیلات حمایتی دولت (بند الف تبصره 18) از اقدامات مهم بخش اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان است.

وی در خصوص برنامه های اداره کل برای ایجاد اشتغال در سال جاری گفت: اقدامات مهمی نظیر تقویت نظام نظارتی بر طرح‌های تامین مالی شده در سال های گذشته جهت ایجاد اشتغال تعهدی، تمرکز بر هدایت منابع تسهیلاتی به سمت تکمیل زنجیره‌های ارزش، اجرای رویدادهای آموزشی – ترویجی سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زا، ظرفیت‌سازی ایجاد اشتغال با تبدیل محصولات و خدمات متعارف به محصولات و خدمات دانش‌بنیان (با اولویت شرکت‌های تعاونی) در دست اقدام است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بهره گیری از ظرفیت دستگاه های اجرایی با حمایت استانداری و همچنین اهدای تسهیلات روستایی و عشایری را از دیگر اقدامات در این بخش عنوان کرد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان همچنین به برنامه‌ریزی و تعامل با دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز از پیش بینی ایجاد 30 هزار شغل در سال 1401 خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۱۴
کد خبر : ۲۶۷,۷۸۲
کلیدواژه ها: مشاغل,اورژانس کسب و کار,شرکت های خدماتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید