مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: توجه و احیای صنایع راکد گامی موثر در ایجاد اشتغال است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان این که توجه و احیای صنایع راکد گامی موثر در ایجاد اشتغال است، گفت: توجه به توان داخلی و صیانت از نیروی کار از شاخص های ویژه دولت سیزدهم است .
باورمندی به توان داخلی و صیانت از نیروی کار از ویژگی های برجسته در دولت سیزدهم است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، سیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، در مراسم تجلیل از کارگران گروه تولیدی بامداد شفیع شرق گفت: حضور در این مراسم و شرکت در جمع کارگران وظیفه و مایه مسرت است.
وی جایگاه کارگران را  هم به لحاظ آموزه های دینی و هم از منظر علمی به عنوان سرمایه انسانی، مقدس دانست و بر تکریم و حمایت از این قشر تاکید کرد.
آقاجانی در خصوص توجه به جایگاه کارگران از منظر ملی نیز گفت: در چند سال اخیر موضوع تولید از سوی مقام معظم رهبری در شعارهای سال مطرح شده است و محور شعارهای سال‌های قبل‌تر با عناوین اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی نیز موضوع کار و تولید بود.
 وی باورمندی به توان داخلی و صیانت از نیروی کار را از بارزه های ویژه دولت سیزدهم دانست و یادآور شد: بعضا در دولت های گذشته، شعار ایجاد اشتغال بدون توجه لازم به معیشت کارگران و اجرای قانون کار داده می شد.
آقاجانی با بیان این مطلب، تصویب و افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزد را حاصل احترام دولت به موضوع سه جانبه‌گرایی و نتیجه مفاهمه نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورای حقوق و دستمزد دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در ادامه یادآور شد: دغدغه اصلی دولت ایجاد امنیت شغلی برای کارگران است.
آقاجانی ادامه داد: دولت به دنبال حمایت از تولید و اشتغال همزمان با توجه به حفظ معیشت کارگران است.
وی با بیان این مطلب سیاست گذاری دولت برای ایجاد  ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار شغل در کشور و ۳۰ هزار و ۹۰۰ شغل در استان در سال جاری را در همین راستا عنوان کرد.
آقاجانی گفت: تولید دانش بنیان، اشتغال پایدار  و ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کند و مانع خروج ارز و توفیق بیشتر در جهاد اقتصادی می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان  با اشاره به بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی راکد در استان گفت: از این تعداد حدود ۳۰۰ واحد تولیدی که قابلیت احیا دارند شناسایی شده اند و با همت استاندار  و مسولان متولی  به چرخه تولید و اشتغال باز خواهند گشت.
دنیامالی، نماینده مردم  انزلی در مجلس نیز با اشاره به طرح های  تصویب شده در مجلس در خصوص کاهش و رفع موانع تولید تصریح کرد: تولید کننده نیاز به کمک ندارد موانع را باید از پیش روی تولیدکنندگان برداشت.
وی تاکید کرد: با تدبیر و همدلی می توان اتفاقات بزرگی را رقم زد.
دنیامالی از گروه بامداد شفیع شرق به عنوان مجموعه موفق یاد کرد و افزود: این ظرفیت در این مجموعه وجود دارد تا با گسترش فعالیت خود و نفوذ به بازارهای منطقه با توسعه صادرات و ایجاد ارزش افزوده، زمینه اشتغال برای افراد بیشتری را در شهرستان و استان فراهم کند. 
وی توجه به مسئولیت اجتماعی را رمز موفقیت مجموعه های موفق عنوان کرد.
مراسم تجلیل از بیش از ۲۰۰ کارگر گروه تولیدی بامداد شفیع شرق با حضور احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، پورخوش سعادت فرماندار بندرانزلی، سیاوش اقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، معصومه رمضانزاده رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرانزلی و دیگر مسئولین شهرستان در سنگاچین برگزار شد.
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۴۴
کد خبر : ۲۶۸,۱۵۲
کلیدواژه ها: امنیت شغلی,صیانت از نیروی کار,توان داخلی,دولت سیزدهم

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید