مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: کارآفرینان نقش بسزایی در توسعه دارند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست هم اندیشی با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: کارآفرینان نقش بسزایی در توسعه استان دارند و امید می رود، انگیزه ای برای دیگر افراد جامعه باشد که دیگر واهمه از ایجاد فرصت شغلی نداشته باشند.
کارآفرینان نقش بسزایی در توسعه دارند/ مشاغل خانگی بهترین فرصت ایجاد اشتغال بر اساس مهارت و دانش فردی

   به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مختار احمدی در نشست هم اندیشی با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تبیین راهکارها و ارائه پیشنهاد در زمینه اشتغال آفرینی، ضمن تشریح منشور کاری، ماموریت و اهداف کلی، حقوق شهروندی و قوانین و مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: برای بالا بردن رشد اقتصادی استان یقیناً نیاز به همراهی تمامی مراکز دولتی، خصوصی و مراکز آموزشی و پژوهشی است که بتوان با فرصت سازی، زمینه را برای ایجاد اشتغال آفرینی همواره کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر با هدف توسعه‌ فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال و رونق تولید در سطح استان، بیان کرد: امروزه شرایط تمام دنیا به گونه ای است که دانش آموختگان دانشگاه های معتبر فارغ از منصب های دولتی به دنبال شغل های سازگار با مهارت و علاقه خود هستند.

وی مشاغل خانگی را بهترین فرصت برای اشتغال سازی افراد بنابر مهارت و دانش فردی عنوان و اضافه کرد: در مشاغل خانگی نیاز به همراهی بانک ها در پرداخت تسهیلات و همچنین سرمایه گذاری دستگاه های دولتی و خصوصی است تا بتوان با بالا بردن سرانه منابع، مشاغل خانگی را تقویت کرد.

 احمدی هموار کردن این شرایط را در گرو فرهنگ سازی کسب و کار دانست و دانشگاه صنعتی کرمانشاه را در این خصوص کارآمد دانست.

علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه، بیان کرد: در استان منابع زیادی وجود دارد که می توان به کمک هر یک از آن ها یک فرصت شغلی مناسبی را ایجاد کرد که فراهم کردن این شرایط منوط بر داشتن انگیزه کافی و در ادامه فرهنگ سازی مناسب است.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه سوق دادن جهان به سوی فضای الکترونیکی، هر گونه فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات را در زمینه اشتغال آفرینی مهم بر شمرد و یادآور شد: دانشگاه صنعتی در این زمینه ظرفیت های خوبی برای همکاری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه شورای آموزش دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد که کارآموزی خود را در دوره های مهارتی سازمان فنی و حرفه ای استان بگذرانند لذا در این خصوص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند با همکاری دانشگاه دوره های مناسب مهارتی هر رشته را برگزار کرده که دانشجویان جهت ورود به بازار کار مهارت لازم را کسب کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت: دانش آموختگان دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های صنعتی کشور یقیناً برای تحقق ایده هایی که منجر به اشتغال می شود نیار به پشتوانه مالی دارند، به بانک های دولتی و خصوصی در این زمینه می توانند با در اختیار گذاشتن تسهیلات مناسب یاری رسان قشر جوان و اشتغال آفرین باشند.

در پایان این نشست مقرر شد کارگروهی با حضور نمایندگان دانشگاه صنعتی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شود و زمینه همکاری و تعامل بیشتر هموار شود.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۶۹,۰۱۰
کلیدواژه ها: مختار احمدی,علیرضا دودمان تیپی,دانشگاه صنعتی کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید