جلسه هم اندیشی بازرسان کار استان تهران برگزار شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: وجود مرکز تحقیقات نقطه قوت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و با تشکیل کمیته تخصصی و حضور بازرسان کار خبره در مرکز تحقیقات می توان قوانین را بررسی و اصلاح کرد.
نشست هم اندیشی بازرسان کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، تهمینه دانیالی در نشست هم اندیشی بازرسان کار با بیان این که بازرسان کار پیش قراولان عرصه حفظ امنیت و بهداشت کار هستند، گفت: بازرسان کار طلایه‌داران رعایت قانون کار و صیانت از سرمایه های انسانی در مراکز تولیدی و صنعتی هستند.

وی ادامه داد: در استان تهران ۱۷ شهرک صنعتی و ۴۷ لکه صنعتی وجود دارد که جمعیتی حدود  ۱۵ میلیون نفر در آنها شاغل هستند.

دانیالی با بیان این که در فرایند بازرسی دقت و تمرکز امر مهمی است،افزود: روند انجام بازرسی و مدت زمان رسیدگی به پرونده های بازرسی برای هر شخص در روز مشخص است و نمی توان به جهت حجم بالای پرونده های بازرسی با وسعتی که در استان تهران آن هم با این جمعیت انبوه و حجم زیاد مراکز اقتصادی و تولیدی نیازمند ورود وزارتخانه و قانون گذار است تا قوانین و مقررات را در این خصوص متناسب با وضعیت موجود بازنگری کنند. 

وی افزود: بازرسان کار سرمایه های ارزشمند این اداره کل هستند و صیانت از آنها وظیفه ذاتی ما است و در مواردی که شخصی یا سازمانی در برابر رفتار و اقدام شایسته آنها ناملایماتی روا می دارد به جد با آنها برخورد می شود.

تهمینه دانیالی با اشاره به اینکه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس نشان داد که با دست خالی مقابل هرگونه تهاجم با دل و جان ایستاده و معنی واژه خواستن را به نحو عالی صرف کرده است. در شرایط کنونی تحریمها و جنگ اقتصادی نیز همچون دوران دفاع مقدس عمل خواهند کرد.

وی افزود: بایستی توزیع عادلانه منابع مالی و انسانی صورت گیرد و برای بهره مندی از تخصص‌های بازرسان کار در سطح استان تهران برنامه ریزی کرد. ما به عنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد گرفته ایم همه کارها را با تمام توان انجام دهیم که شما هم به عنوان بازرسان کار نماد آبرو و حیثیت ما در استان هستید.

تهمینه دانیالی خواستار ارتباط تنگاتنگ بازرسان کار با روسای ادارات اجرایی شهرستانها شد و گفت: برای بهبود عملکرد ادارات اجرایی ، باید بازرسان کار در سطح استان تهران با مشاوره ، همکاری و ارائه راهکارهای مناسب در بهبود فرایندهای اجرایی تاثیر مهمی داشته باشند.

سعید دهقان مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این نشست نیز با تاکید بر اینکه وظیفه بازرسان کار در شرایط کنونی با اهمیت و دشوار است، افزود: با شیوع بیماری کرونا شرایط کار کارگران، انجام بازرسی از کارگاه‌ها، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و موضوعات ایمنی بسیار با اهمیت تر است. بنابراین باید با دقت و جدیت بیشتری این موارد پیگیری و انجام شوند.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۶۹,۱۸۶
کلیدواژه ها: نشست هم اندیشی,بازرسان کار,مرکز تحقیقات,نقطه قوت,وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,تهمینه دانیالی,مشاور وزیر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید