ثبت 2100 درخواست بیمه بیکاری در استان آذربایجان غربی در سه ماهه اول سال 1401

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی گفت: 2100 نفر در استان برای دریافت مقرری بیمه بیکاری از ابتدای سال تا کنون در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کردند.
ثبت 2100 درخواست بیمه بیکاری در استان آذربایجان غربی در سه ماهه اول سال 1401

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی، علی دهقانی گفت: درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارگرانی که از کار بیکار شدند، به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه افراد مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به صورت غیرارادی بیکار شده اند، ‌می‌توانند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری درخواست دهند، گفت: افراد متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری می توانند با مراجعه به سامانه‌ bimebikari.mcls.gov.ir   درخواست خود را ثبت کنند.
وی اضافه کرد: افرادی مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند که کارفرمایان آنها پیش از این سه درصد حق بیمه بیکاری را پرداخت کرده باشند، لذا مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه‌های خاص، مشاغل آزاد، خویش فرمایی، کارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان حمل و نقل شهری نمی‌شود.

علی دهقانی تاکید کرد: یکی دیگر از شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری این است که افراد 30 روز پس از بیکارشدن، درخواست خود را در سامانه به صورت غیرحضوری ثبت کنند.

وی ادامه داد: در سال جاری تا کنون از کل درخواست ها تعداد 1200 درخواست تایید و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان آذربایجان غربی شده است.

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۶
کد خبر : ۲۷۳,۹۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید