معاون اول رئیس جمهوردر بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کارگران ، کارآفرینان: حمایت از کارگران و کارآفرینان کشور یکی از راه‌های کاهش واردات است

معاون اول رئیس جمهوردر بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کارگران ، کارآفرینان: حمایت از کارگران و کارآفرینان کشور یکی از راه‌های کاهش واردات است
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای کاهش واردات گفت : یکی از گامهایی که می تواند ما را به کاهش واردات هدایت کند ، حمایت از کارگران و کارآفرینان کشور است .

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی محمدرضا رحیمی همزمان با روز جهانی کارگر با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ضمن بازدید از غرفه های این نمایشگاه، از طریق گفت و گو با غرفه داران در جریان دستاوردها و تولیدات کارگران و کارآفرینان کشور قرار گرفت.
در نخستین نمایشگاه دستاوردهای کارگران، کارآفرینان و واحدهای کار نمونه، اختراعات، تجهیزات و تولیداتی که در طول هشت سال به عنوان کارهای برتر استانی و ملی معرفی شده، به معرض نمایش گذاشته شده است .
، این نمایشگاه دارای 40 غرفه بوده و تولیدات صنعتی، مواد غذایی ، صنایع دستی ، انواع فرآورده های دارویی و پوشاک در این غرفه ها به نمایش در آمده است.
محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کارگران ، کارآفرینان و واحدهای نمونه کار در جمع خبرنگاران اظهار داشت : دستاوردها و محصولاتی که در این نمایشگاه به معرض نمایش درآمده است غرورآفرین بود و اگر بتوانیم زمینه جهش کارگران و کارآفرینان کشور را فراهم کنیم، در آینده ای نزدیک خواهیم توانست طرح های بزرگی را وارد چرخه تولید کشور نماییم .
رحیمی با اشاره به واردات برخی کالاها از قبیل تسبیح و چادر که از کشورهای غیر مسلمان همچون چین و کره به کشور وارد می شود، افزود : اگر حمایت های لازم از کارگران داخل کشور انجام شود خواهیم توانست اینگونه نیازها را از داخل کشور تامین نماییم.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۴۱
کد خبر : ۲۸,۸۵۱