مدیر کل تعاون،کر و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: راه اندازی سایت مشاغل سخت و زیان آوردر استان

مدیر کل تعاون،کر و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: راه اندازی سایت مشاغل سخت و زیان آوردر استان
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان از راه اندازی سایت مشاغل سخت و زیان آور در استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سید خلف موسوی افزود: به منظور رفاه حال کارگران عزیز- که در کارهای سخت وزیان آور استان به کار اشتغال داشته اند- سایت ثبت نام از متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت وزیان آور به نشانی www.Sakht-kz.ir راه اندازی شد و از این پس کلیه بیمه شدگان واجد شرایط می توانند با ورود به سایت درخواست خود را طرح و کد رهگیری دریافت کنند.
وی گفت: پیگیری درخواست متقاضیان و دریافت پاسخ و اطلاع از نتیجه ی رسیدگی به درخواست آنان در کمیته های بدوی و تجدید نظر، از طریق سایت مذکور امکان پذیر خواهد بود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان و نیز اداره های شهرستان ها نخواهد بود. بیمه شدگان می توانند در خانه یا در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارند در نزدیک ترین مرکز خدمات اینترنتی، اقدام به ثبت نام کنند
موسوی در پاسخ به این پرسش که چه کسانی می توانند برای استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور اقدام کنند گفت: کارگرانی که مشمول تبصره های ماده 76 اصلاحی قانون تامین اجتماعی هستند . کسانی که 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب در مشاغل سخت وزیان آور داشته باشند بدون محدودیت سنی و کارگران مرد بالای 50 سال و کارگران زن بالای 42 سال مشروط به این که جمع سابقه عادی و ارفاقی آنان در مشاغل سخت وزیان آور 30 سال باشد. برای مثال 16 سال سابقه کار در مشاغل سخت وزیان آور که می شود 24 ال و 6 سال سابقه کار در مشاغل عادی داشته باشند.
وی افزود: همچنین کارگرانی که سن آنان حداقل 60 سال باشد و بالای حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند و کارگرانی که مجموع سابقه عادی و ارفاقی آنان حداقل 35 سال باشد بدون محدودیت سنی می توانند برای استفاده از این قانون اقدام کنند.
وی تاکید کرد: فقط کارگرانی که آخرین محل کار آنان در یکی از شهرستان های استان باشد می توانند در این سایت ثبت نام کنند. بدیهی است چنانچه محل کار بیمه شده در خوزستان باشد اما حق بیمه وی در استان دیگر پرداخت شده باشد، ملاک، محل کار وی است نه محل پرداخت حق بیمه .
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان در مورد روش ثبت نام در سایت گفت: متقاضیان ابتدا وارد سایت می شوند و در محل ثبت نام جدید ، کد ملی ، نام و نام خانوادگی خود را وارد و بر روی گزینه ارسال کلیک می کنند. در ادامه در پنجره جدیدی که باز می شود اطلاعات تکمیلی شاغل را وارد و بر روی گزینه ارسال اطلاعات کلیک می کنند. (درج کد بیمه آخرین کارگاه الزامی است) سپس در پنجره جدید به ترتیب سوابق خدمتی خود را شامل نام کارگاه، نام قسمت محل کار، نوع فعالیت کارگاه، شغل، تاریخ شروع و خاتمه کار، استان و شهر محل کار و محل پرداخت حق بیمه درج و بر روی گزینه ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری کلیک می کنند.
موسوی تاکید کرد: کارگرانی که محل کار و یا مشاغل آنان در یک کارگاه و یا کارگاه های مختلف، متعدد باشد، باید بر روی گزینه ثبت کلیک و اطلاعات مربوط به شغل و کارگاه جدید را نیز به ترتیب فوق وارد کنند و در خاتمه ثبت اطلاعات کلیه مشاغل و کارگاه ها، بر روز گزینه ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری کلیک کنند و فرم ثبت شده را چاپ و نزد خود نگه دارند.
وی خاطر نشان کرد: تقاضاهای ثبت شده در سایت توسط دبیر کمیته مشاغل سخت و زیان آور در دبیرخانه چاپ و در کمیته مطرح می شود و سپس نتیجه رسیدگی توسط دبیر کمیته درسایت ثبت خواهد شد و متقاضیان می توانند نتیجه تقاضای خود را رویت و درصورت لزوم از آن رونوشت بردارند.
موسوی خاطر نشان کرد: افرادی که به تصمیم های کمیته بدوی اعتراض داشته باشند می توانند به دبیرخانه کمیته مشاغل سخت وزیان آور مراجعه و کد اعتراض دریافت کنند. در صورتی که شخص معترض حداکثر ظرف مهلت 15 روز از تاریخ دریافت کد اعتراض، نسبت به تکمیل فرم اعتراض در سایت اقدام نکند به اعتراض وی رسیدگی نخواهد شد و چنانچه به نظر کمیته بدوی اعتراض نشود نظر کمیته بدوی قطعی خواهد بود.
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۴:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۹,۵۹۷