در مرحله مقدماتی / 820 کارگر و گروه کار نمونه در هرمزگان ثبت نام کردند

سرپرست اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اتمام مهلت ثبت نام مرحله مقدماتی جشنواره امتنان از کارگران و گروه کار نمونه استان گفت: در این مرحله 820 نفر در سطح استان به صورت انفرادی و یا گروهی در سامانه ثبت نام کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "محمدعلی سلیمی" افزود: در راستای اجرای ماده 195 قانون کار، امسال نیز همانند سالهای گذشته، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همگام با سراسر کشور اقدام به شناسایی و معرفی کارگران،گروههای کار و واحدهای نمونه استان کرد و کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان نسبت به ثبت نام کارگران و گروه کار نمونه داخل کارگاه خود اقدام کردند.

وی با بیان اینکه تمام کارگران نمونه در سه مرحله مقدماتی، استانی و ملی براساس شاخصهای ارزیابی، انتخاب خواهند شد، اظهار داشت: از بین افراد ثبت نام شده در مرحله مقدماتی، کارگرانی که با ابداع، اختراع یا جایگزینی ها توانسته اند سودآوری ارزی و ریالی یا صرفه جویی ارزی– ریالی را برای واحد خود به دست اوردند مجوز ورود به مراحل بالاتر را دریافت می کنند.

سلیمی اضافه کرد: از رتبه های برتر استانی نیز در هفته کارگر تجلیل خواهد شد و همچنین در نهایت راه یافته گان به مرحله کشوری به عنوان کارگر نمونه کشور طبق روال سال های گذشته ضمن دیدار با رییس جمهور در روز کارگر هدایایی دریافت می کنند.

تشویق کارگران تلاشگر در جهت ترویج هرچه بیشتر ارزشهای اسلامی، اخلاقی و انضباط در محیط کار و نیز ترغیب آنان به ارتقاء سطح دانش، آگاهی ها و مهارتهای شغلی و همچنین شناسایی کارگران مبتکر،خلاق و نوآور بمنظور کاهش وابستگی و تسریع در استقلال اقتصادی و شرکت آنان در برنامه ها و فعالیتهای اجتماعی،از اهداف برگزاری جشنواره امتنان می باشد که هر ساله از سوی وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در سطح استانها و کشور برگزار می گردد.

=====================================================================================

رییس اداره تعاون و کار رودان:
یکهزار  واحد مسکن مهر در رودان افتتاح می شود

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودان با اشاره به آغاز مرحله دوم اقدامات عمرانی تعاونی های مسکن مهر این شهرستان اظهار امیدواری کرد: در دهه فجر امسال یکهزار واحد مسکن مهر به اعضای این تعاونی ها واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " اسماعیل ناصح" افزود: مرحله دوم اقدامات عمرانی برای تکمیل این واحدها، شامل بهسازی معابر، تکمیل فاضلاب، جدول کشی و آسفالت بلوار شهید چمران و خیابان های فرعی سایت مسکن مهر می باشد.

وی اضافه کرد: تعاونی های مسکن مهر دهبارز، کارگران پرتوان، و کارگران رودان از جمله این تعاونی های می باشند.

به گفته ی ناصح، 11 تعاونی مسکن مهر با یکهزار و  874 عضو در این شهرستان فعال می باشد که تاکنون 700 واحد از این تعاونی ها به اعضا تحویل داده شده است.

وی افزود: تعاونی های مسکن مهر رودان شامل بلوک های 16 واحدی با متراژ 85 متری می باشد که وام های 300 میلیون ریالی به اعضای تعاو نی ها داده شده است.

======================================================================================

تاسیس انجمن صنفی کارفرمایی آزمایشگاههای همکار در هرمزگان

مسوول تشکلات کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از تاسیس انجمن صنفی کارفرمایی آزمایشگاههای همکار در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " رجایی" با اشاره به اینکه این انجمن با 21 متقاضی فعالیت خود را آغاز نموده افزود: با تاسیس انجمن صنفی کارفرمایی آزمایشگاههای همکار در استان، اقدامات مهمی در جهت بهبود کیفی کالاهای تولید داخلی و وارداتی صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 210 تشکل کارگری و کارفرمایی دارای اعتبار با 17 هزار و 757 عضو در استان فعالیت دارند که مهم ترین هدف این تشکلات، تلاش در جهت احقاق حقوق هم صنفی های خود می باشد.

۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۳۲,۳۸۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید