مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران: عرضه و تقاضای شغل در حد توازن برقرار نیست

مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالروز تصویب قانون کار در سالن اجتماعات شهرداری قائمشهر با حضور جمع کثیری از کارگران و بازنشستگان و تنی چند از مدیران کل اسبق اداره کل کار و علی بابایی کارنامی قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل،علی بابایی کارنامی ، مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در این مراسم از عاشورا بعنوان درس عبرتی نام برد که باید همه انسانها از آن بهره ببرند و عاشورا در ابعاد زندگی شان فرهنگ شود

وی با اشاره به مشکلات حوزه کارگری گفت : همه مسئولین نظام چه دولتهای گذشته و چه دولت تدبیر و امید به این مشکلات واقف هستند.

بابایی  ادامه داد : تمامی مسئولین برای پویایی جامعه کارگری در تلاش هستند اما مشکلات در جامعه زیاد است .

وی از کارگران به عنوان حافظان سرزمین مقدس جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت : کارگران شریف این مرزو بوم در انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس، جانانه برای حفظ کیان کشور تلاش کردند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران تصریح نمود: در بین کارگران ایران اسلامی خصوصاً استان مازندران عقاید و وظیفه مطرح نیست ، تلاش و کار مهم و مطرح است .

وی با اشاره به اینکه بهره وری کارمندان دولت در کل کشور نیم ساعت در روز است که در سال 48 میلیارد ساعت در سال می شود، افزود: این رقم برای کارگران 5/2 ساعت است و در دنیا این آمار 6 تا 8 ساعت است .

بابایی بیکاری را مهمترین مشکل مازندران عنوان کرد و گفت : در روزهای  ملاقات عمومی با بیشترین تقاضای کار از فارغ التحصیلان مواجه هستیم .

وی خاطر نشان کرد : عرضه و تقاضای شغل در حد توازن برقرار نیست .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به فعالیت سرمایه گذاران در استان تصریح نمود :از سرمایه گذار در استان حمایت لازم نمی شود و سرمایه گذاران برای فعالیت در این استان با مشلات بسیاری مواجه هستند .

بابایی از کارگران و تشکلهای کارگر که خود به درد کارگر آشنا هستند خواست تا در جهت شناسایی و رفع مشکلات این قشر به دولت ایده بدهند تا مشکلات را حل و فصل کنند.

وی در ادامه با اشاره به قانون کار گفت : حلقه مفقوده در کشور قانون کار نیست و مشلات تولید را قانون کار ندانیم .

بابایی قانون کسب و کار ، فضای اقتصادی ، امنیت شغلی و قانون تامین اجتماعی  مهم تر از قانون کار دانست و خاطر نشان کرد :امروز تامین اجتماعی باید بدست کارگران شریف کشور مدیریت شود .

وی همچنین اصلاح قانون کار را امری مثبت دانست و گفت : اگر قرار است اصلاحاتی انجام گیرد باید با مشارکت و مشورت تمامی صاحبنظران جامعه کارگری باشد .

بابایی در پایان با اشاره به اینکه کشور ما موهون خون شهداست افزود : اولین کنگره 980 شهید کارگری استان تا پایان آذر ماه سال جاری در شهرستان ساری برگزار خواهیم کرد ،که امیدواریم بتوانیم مراسمی در خور شأن شهدای کارگری استان برگزار کنیم.

۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸
کد خبر : ۳۲,۴۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید