برگزاری سالروز تصویب قانون کار در استان خراسان رضوی

روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری مراسم ویژه ای در آمفی تئاتر این اداره کل به منظور گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار خبر داد .
 

بر اساس این خبر در این مراسم که عده کثیری از نمایندگان و اعضاء تشکلات کارگری خراسان رضوی ، نمایندگان و اعضاء تشکلات کارفرمایی استان ، تنی چند ازمدیران کل دستگاههای اجرایی ، نمایندگان بسیج کارگری ، جمعی از اعضاء شوراهای اسلامی کار ، نمایندگان خانه کارگر با اتفاق تنی چند از اعضاء شورای شهر و همچنین نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در آن شرکت داشتند ابتدا رحمت ا . . . پورموسی رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی در این همایش به طرح بازنشستگی پیش از موعد در قالب استفاده از مزایای قانون سخت و زیان آور اشاره نمود و عنوان داشت : این طرح بدلیل مشکلاتی فعلاً با رکود مواجه گردیده و ما امیدواریم با عنایت مسئولین و همکاری و تعامل دستگاههای اجرایی ذیربط کارگرانی که 7300 روز فعالیت در مشاغل سخت و زیان آور دارند بتوانند از مزایای بازنشستگی پیش از موعد استفاده نمایند .

در ادامه این همایش محمد سنجری قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تصویب قانون کار اظهار کرد : حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصتهای شغلی جدید و پایدار از مهمترین اولویتهای ماست .

وی در ادامه افزود : با عنایت به اینکه هم اکنون قریب به 50 درصد از بیکاران استان را جوان بین 25 تا 35سال تشکیل می دهند رونق تولید و حمایت از " کار" می بایست سرلوحه برنامه ریزیها به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی قرار گیرد زیرا بدون وجود  " کار " کلمات " کارگر" یا " کارفرما " مفهومی نخواهد داشت . بنابراین همه ما در هر جایگاهی وظیفه داریم با ارتقاء فرهنگ کار و بهبود و افزایش تعاملات و تقویت سه جانبه گرایی زمینه های ایجاد اشتغال ماندگار و پویا را در میهن عزیز اسلامی فراهم آوریم .    

۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۳۲,۴۹۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید