بررسی راهکارهای تقویت تفکر ، فرهنگ و عمل بسیجی در اقتصاد در اولین گردهمایی مدیران و کارگران بسیجی استان همدان

به مناسبت فرا رسیدن هفته مقدس بسیج مدیران و کارگران بسیجی در عرصه صنعت در نیروگاه شهید مفتح گردهم آمدند تا راهکارهای لازم تقویت تفکر بسیجی، فرهنگ بسیجی و عمل بسیجی را در اقتصاد بررسی نمایند

به مناسبت فرا رسیدن هفته مقدس بسیج مدیران و کارگران بسیجی در عرصه صنعت در نیروگاه شهید مفتح گردهم آمدند تا راهکارهای لازم تقویت تفکر بسیجی، فرهنگ بسیجی و عمل بسیجی را در اقتصاد بررسی نمایند.

در این گردهمایی که با حضور مهندس پورمختار نماینده مردم شهرستانهای بهار و کبودراهنگ و نیز رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برگزار شد مهندس اقلامی قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج گفت: در فرهنگ دینی و اسلامی بسیج واژه­ای مقدس بوده و از اهمیت فراوان برخوردار است و در واقع تمام کسانیکه به خداوند عشق می ورزند و در راه اعتلای کلمه اسلام و عزت مسلمانان با دشمنان مقابله نظامی، سیاسی و فرهنگی می نمایند عضو بسیج و بسیجی هستند.

مهندس اقلامی با اشاره به پیشرفتهای صورت گرفته در عرصه­های مختلف اجتماعی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خاطرنشان ساخت: امروز در جابجایی این کشور پهناور جوانان بسیجی قله­های رفیع علم و دانش را فتح کرده و افتخارات جدیدی را رقم می زنند که نامش از تفکر بسیجی است.

مهندس اقلامی خاطرنشان ساخت: امروز حرکت بسیج الگویی تمام عیار برای ملت­هایی است که خواهان عزت، سربلندی و توسعه و پیشرفت استقلال و حاکمیت ارزشهای انسانی هستند.

مهندس اقلامی اضافه کرد: باید در این مرحله حساس کنونی که دشمنان نظام اقتصاد ما را هدف گرفته­اند و تأکیدات مقام معظم رهبری هم بر موضوع اقتصاد می­باشد از شعار دادن پرهیز کنیم و با تفکر و فرهنگ و عملکرد بسیجی مانند زمان جنگ دشمنان را مأیوس نمائیم.

در این گردهمایی مهندس رهبر و مهندس عزیزی و مهندس ابراهیمی بعنوان نمایندگان کارفرمایان استان با طرح مسائل و مشکلات و دیدگاههای رشد و توسعه استان اشاره نمودند.

در این مراسم باشکوه مهندس پورمختار گفت: تقویت تفکر بسیجی و دادن شناخت به آن و رسیدن به مکتب بسیجی راهکار عملی ماست.

مهندس پورمختار افزود: در قالب مکتب است که در عرصه­های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی رشد و نمو اتفاق می افتد و به پیشرفت لازم می­رسیم.

ایشان با اشاره به اینکه به هر اندازه سنگ اندازی و جلوگیری از فعالیتهای اقتصادی صورت بگیرد به همان اندازه فساد ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: مدیران و مسئولین باید مانند فرماندهان زمان جبهه و جنگ عمل کنند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جمع کارفرمایان و کارگران استان خاطرنشان ساخت: مسئولین باید در صحنه بیایند و در صحنه تصمیم­گیری کنند نه در جلساتی در درهای بسته که هیچگاه واقعیتها را بصورت ملموس بیان و انعکاس نخواهد کرد.

مهندس پورمختار یادآور شد: تصمیم­گیری در خود واحد تولیدی یا اجرای طرح عمرانی با حضور همه مدیران مربوطه تفکر بسیجی و عمل بسیجی را اجرائی خواهد کرد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: برای رسیدن به حماسه اقتصادی باید بسیجی وار برنامه ریزی، طراحی و اجراء عملیات بکنیم با شناخت دقیق موقعیت، زمان و مکان.

وی اضافه کرد: نگاه مسئولین باید نگاه حل مسئله باشد نه نگاه گرفتن نتیجه. البته حرکت بسیجی گونه در جای خودش معنا و مفهوم خودش را دارد.

۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳
کد خبر : ۳۲,۵۰۵
کلیدواژه ها: بسیج ، اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی ، هفته بسیج

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید