مدیر تعاون، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: از فعالان و کارآفرینان بخش تعاونی حمایت می شود

مدیر تعاون، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در صورت تخصیص اعتبار سالانه، اقدامات حمایتی مختلفی از فعالان و کارآفرینان بخش تعاونی صورت می‌گیرد.
رضا میرانی اظهارکرد: به فعالان و کارآفرینان بخش تعاونی تسهیلاتی همچون آموزش‌های رایگان عمومی و تخصصی داده می‌شود. همچنین انجام امور حسابرسی آن‌ها با هزینه وزارتخانه و توسط وزارتخانه انجام می‌شود.
وی افزود: از محل اعتبارات ابلاغ شده نیز تسهیلاتی با سود پایین به آن‌ها اعطا می‌شود که برای سال 92 تاکنون اعتباری ابلاغ نشده است.
مدیر تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح‌کرد: هر شخصیت حقیقی یا حقوقی تعاونی که بتواند از منابع و شرایط موجود باخلاقیت و نوآوری، یک ارزش‌افزوده مازاد ایجاد کند کارآفرین بخش تعاونی شناخته می‌شود.
میرانی درخصوص تعاونی‌های دانش‌بنیان نیز عنوان‌کرد: شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان طبق بخش‌نامه‌ای از سوی وزارت علوم به پارک علم و فناوری واگذار شده‌اند و در خوزستان نیز این شرکت‌ها فعال و دارای محصولات خوبی هستند.
وی خاطرنشان‌کرد: هم‌اکنون 2 شعبه صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش تعاونی در اهواز مستقر و فعال هستند. این صندوق‌ تا 70 درصد ضمانت‌های تعاونی‌هایی که می‌خواهند تسهیلات بگیرند را تقبل می‌کنند.
۹ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۲۳
کد خبر : ۳۲,۵۷۰
کلیدواژه ها: فعالان و کارآفرینان بخش تعاونی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید