اشتغال مجدد 21 درصد از مقرری بگیران بیمه بیکاری در میناب

سرپرست اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی میناب از اشتغال21درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در هشت ماهه سالجاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " مسعود شکاری" با اشاره به اینکه اشتغال این تعداد افراد از طریق تبصره یک ماده 6 بیمه بیکاری صورت گرفته است، افزود: مجموع مقرری بگیران بیمه بیکاری این شهرستان 139 نفر می باشد،

وی بیان داشت: طی این مدت نیز 21 نفر از مقرری بگیران برای آموزش و فراگیری مهارت در یکی از رشته های فنی و حرفه ای به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شدند.

شکاری بیان داشت: بیمه بیکاری از قانون های حمایتی محسوب می شود که قانونگذار سعی نموده با پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران بیکاری که به صورت غیرارادی از کار اخراج شده اند و طبق قانون، محق دریافت جهت دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند حمایت نمایند که هدف از این حمایت، پرداخت مزد به کارگران تا رفع بحران اخراج و پیدا کردن شغل جدید مطابق سابقه حق بیمه آن می باشد.

وی با اعلام شرایط استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری افزود: بیمه شدگانی که قبل از بیکار شدن حداقل دارای شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه بوده و یا قرار دادن آنها در واحدهای صنعتی و تولیدی که مشغول بکار بودند، به اتمام رسیده باشد به شرط دارا بودن یکسال سابقه کار و با ارایه قرارداد یکساله و پس از تایید علت اخراج  و تشخیص کمیته تشخیص، امکان استفاده از مقرری بیمه بیکاری را خواهد داشت.

برابر تفاهم نامه و دستورالعمل اجرایی موضوع تبصره یک ماده 6 قانون بیمه بیکاری که بین وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی منعقد شده، آن دسته از کارفرمایانی که جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از مقرری بگیران بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند صندوق بیمه بیکاری حقوق کارگران مذکور را به میزان 90 درصد مقرری پرداخت کرده ومابقی حقوق ومزایای آنان به میزان 10 درصد از سوی کارفرما پرداخت می شود.

=====================================================================================

تحقق 31درصد از تعهد ایجاد اشتغال در میناب

سرپرست اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی میناب، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2هزار و 511 فرصت شغلی معادل31 درصد از سهمیه تعیین شده برای این شهرستان، در سامانه رصد ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار وفاه اجتماعی هرمزگان، "مسعود شکاری" افزود: از این میزان اشتغال محقق شده، 45 درصد در بخش خدمات، 35 درصد کشاورزی و 20 درصد در بخش صنعت و معدن می باشد.

وی، میزان تعهد این شهرستان در سالجاری را 8 هزار فرصت شغلی جدید ذکر کرد.

=====================================================================================

سرپرست اداره تعاون و کار میناب عنوان کرد

اشتغال 270 نفر از  از طریق تعاونی های فراگیر ملی در میناب

سرپرست اداره تعاون و کار میناب گفت: در هفت ماهه امسال، برای 270 نفر از طریق تعاونی های فراگیر ملی این شهرستان فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " مسعود شکای" با بیان اینکه شکل گیری این تعاونی ها برای فقرزدایی سه دهک پائین جامعه به وجود آمده است، افزود: براساس قانون، عضویت سایر افراد در این تعاونی ها مجاز است، اما در ابتدای تشکیل، حداقل 70 درصد تعداد اعضای آن باید از سه دهک پایین درآمدی جامعه باشند.

وی اظهار داشت: با تشکیل این تعاونی‌ها، علاوه بر کمک به رونق تولید و اشتغال، افراد کم درآمد و فاقد سرمایه و بضاعت مالی گرد هم می آیند و با ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت می توانند توانایی های بالقوه خود را به بالفعل تبدیل کنند.

=====================================================================================

معافیت 67 کارفرمای مینابی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما

سرپرست اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی میناب گفت: در هشت ماهه سالجاری 67 کارفرما از مزایای معافیت بیمه سهم کارفرما برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " مسعود شکاری" افزود: بمنظور تشویق و ترغیب بنگاههای اقتصادی در جذب نیروی کار و ایجاد اشتغال و همچنین فرصت های جدید شغلی و تاکید بر تامین بخش عمده‌ای از سهم بیمه کارفرما در بند «و» ماده 80 برنامه پنجم توسعه، آیین نامه اجرایی این بند در سال 84 به تصویب رسید.

به گفته ی شکاری در این بند، در سال نخست 18 درصد حق بیمه توسط دولت و در سال دوم نیز 16 درصد حق بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود و در سالهای سوم، چهارم و پنجم حق بیمه پرداختی توسط دولت به ترتیب 14، 12 و 10 درصد است.

بر اساس بند "و" ماده80 قانون برنامه پنجم توسعه، به دولت اجازه داده می‌شود در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کارآفرینی، کاهش عدم تعادل منطقه‌ای و توسعه مشاغل نو، نسبت به اعمال تخفیف پلکانی و یا تأمین بخشی از حق بیمه سهم کارفرمایان کارگاههایی که با تأیید و یا معرفی واحدهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت به کارگیری نیروی کار جدید مبادرت می‌نمایند، اقدام نماید مشروط به آن که واحد، تازه تأسیس بوده و یا در سال قبل از آن، کاهش نیروی کار نداشته باشد.

=====================================================================================

معرفی پنج کارفرمای متخلف به مراجع قانونی میناب

سرپرست اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی میناب، از تشدید برخورد با کارفرمایانی که از کارگران غیرمجاز خارجی استفاده می کنند، خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون پنج کارفرمای متخلف استفاده‌کننده از کارگر خارجی، به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " مسعود شکاری" با بیان اینکه با کارفرمایان متخلف، برابر قانون برخورد می شود، افزود: کارفرمایان و پیمانکاران متخلف به ازای اشتغال هر نیروی کار خارجی به جای نیروی کار ایرانی در روز، معادل 5‌ برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه می شوند و در صورت بی‌توجهی به این امر علاوه بر پرداخت جریمه، تحت تعقیب قضایی نیز قرار خواهند گرفت.

 

۹ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۲۲
کد خبر : ۳۲,۵۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید