بابایی:سالم سازی محیط های کارگری موجب افزایش میزان تولید و در نتیجه بهره وری در کار می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با آموزش و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در محیط های کارگری و سالم سازی فضاهای کسب و کار می توان به افزایش بهره وری و تولید کمک موثری کرد.
بابایی گفت :سالم سازی محیط های کارگری موجب افزایش میزان تولید و در نتیجه بهره وری در کار می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با آموزش و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در محیط های کارگری و سالم سازی فضاهای کسب و کار می توان به افزایش بهره وری و تولید کمک موثری کرد.

به گزارش روابط عمومی  کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر با همکاری ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بهزیستی استان روز چهارشنبه با حضور مدیران امور اداری و نیروی انسانی واحدهای تولیدی و صنعتی استان در سالن کنفرانس اداره کار برگزار شد.

مسعود بابایی در این مراسم گفت: اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در زمینه تامین سلامت و بهداشت محیط های کارگری رسالت سنگینی دارد و تلاش می کند با برگزاری دوره های آموزشی به آگاه سازی فعالان این بخش کمک کند.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود از حدود سه هزار و 500 نفر که در سال 91 به دلیل مصرف و خرید و فروش مواد مخدر در استان دستگیر شدند تنها 96 نفر بیکار و بقیه دارای شغل بودند که این وضعیت نشان می دهد باید در محیط های کاری نیز پیشگیری و اطلاع رسانی را جدی بگیریم.

بابایی بیان کرد: باید نگاه سنتی به اعتیاد را تغییر دهیم و بدانیم بسیاری از معتادان را هم افراد تحصیلکرده، شاغل و جوان تشکیل می دهند لذا در همه بخشها باید مردم را آگاه کنیم تا اعتیاد را جدی بگیرند.

این مسئول بیان کرد:  لازم است برای تامین سلامت محیط های تولیدی و کارگری آموزش را مورد توجه قرار دهیم و با برگزاری کارگاههای تخصصی کارگران را هوشیار کنیم.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان قزوین اظهارداشت: اگر سودآوری واحدهای تولیدی به هر دلیلی کاهش یابد درآمدهای کارگران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و اعتیاد از مهمترین نگرانی های ما در این حوزه است که باید ضمن آگاه سازی از آن هم پیشگیری کنیم.

۹ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۲۱
کد خبر : ۳۲,۵۸۷
کلیدواژه ها: پیشگیری از اعتیاد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید