سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا، موتور رشد اقتصادی کشور است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا را موتور رشد اقتصادی دانست و گفت: رشد اشتغال ایجاد شده توسط شرکت های کارآفرینی قابل توجه است. اغلب آن ها جزیی کوچک اما مهم در اقتصاد هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سیدنور محمد پور در ششمین جلسه شورای رفاه استان سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: تا زمانی که ملت ایران ولایت مداری، تقوا و وحدت خود را حفظ کنند دشمن هرگز نمی تواند به اهداف شوم اش دست پیدا کند.
وی، یکی از مهم‌ترین وظایف نسل امروز را حفظ دستاوردهای دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: اگر امروز کشور به مرحله‌ای از توسعه رسیده که می‌تواند با بسیاری از کشورهای پیشرفته رقابت کند مرهون رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس جانانه در برابر دشمن و حامیان شان ایستادگی کردند و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.
وی شجاعت، اقتدار، ولایت مداری و توکل بر خداوند را از مهم‌ترین خصوصیات اخلاقی بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس بر شمرد و تصریح کرد : بسیجیان الگویی بسیار بزرگ برای نسل امروز محسوب می‌شوند.
وی افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس توانست استقلال، آزادگی، ثبات،‌ خودکفایی، ابتکار و خلاقیت را برای ما به ارمغان آورد و ما امروز می‌توانیم با بسیاری از کشورهای پیشرفته رقابت کنیم.
محمد پور تأکید کرد: تا زمانی که ملت ایران ولایت مداری و تقوا و وحدت خود را حفظ کنند دشمن هرگز نخواهد توانست به اهداف شوم اش دست پیدا کند.
سیدنور محمدپور هدف از برگزاری این نشست ها را، هماهنگی، تبادل نظر و همکاری در انجام هرچه بهتر مطالبات مردم عزیز برشمرد و تاکید کرد: وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لحاظ وظایف و مسوولیت ها و وسعت و پراکندگی حوزه های کاری- چه به لحاظ کمی و کیفی و نیز ضرورت ها و اولویت های درون جامعه- از مهم ترین و وسیع ترین وزارت خانه های کشور است.
وی افزود: باتوجه به نقش مهم، سازنده و تأثیرگذار این وزارتخانه در جامعه و نیز در سرنوشت و معیشت قریب به اتفاق مردم، هر کدام از حوزه های ما می تواند به تنهایی یک وزارتخانه باشد چرا که به لحاظ حجم کار، وسعت مسوولیت ها و اهمیت و تأثیرگذاری در زندگی مردم، تأثیرگذار خواهد بود.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطر نشان کرد: مسوولیت ما در برابر مردم و انجام مطالبات آنان بسیار زیاد و قابل توجه بوده و کم تر وزارتخانه ای از چنین وسعت مسوولیتی در پاسخ گویی به مطالبات مردم برخوردار است.
محمدپور گفت: قطعاً مدیرانی که برای هر یک از حوزه های تحت پوشش این وزارتخانه برگزیده شده یا می شوند، هر کدام در مسوولیت های خود بدون شک مدیرانی توانمند، کارآمد و مدبر هستند و ما در همه حوزه ها عملکرد خوب و تلاش خستگی ناپذیر آنان را در انجام مطالبات مردم در استان دیده و می بینیم.
وی اظهار کرد: امیدوارم با هماهنگی، همراهی و استفاده از نظرها و دیدگاه های خلاق مدیران دستگاه های حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارشناسان و متخصصان زبده در هر کدام از واحدها همچنان در انجام مطالبات مردم- که واقعاً ولی نعمت ما هستند- موفق باشیم و در نهایت بتوانیم رضایت خاطر مردم را- که همانا رضای خداوند بزرگ است- کسب کنیم.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا را موتور رشد اقتصادی دانست و نرخ رشد اشتغال شرکت های کارآفرینی را سالانه 15 تا 20 درصد برشمرد و افزود: رشد اشتغال ایجاد شده توسط شرکت های کارآفرینی قابل توجه است. اغلب آن ها جزیی کوچک اما مهم در اقتصاد هستند.
وی تصریح کرد: برای موفقیت در اقتصاد جهانی رقابتی و در حال توسعه، ضروری است دولت از میان سیاست های توسعه اقتصادی و دیگر ابزارهای سیاسی، شرایط حمایت از کارآفرینان را گسترش دهد. چرا که دولت در تعیین موفقیت یا شکست شرکت های کارآفرینانه نقش کلیدی دارد.
محمدپور ادامه داد: قوانین امنیتی، میزان روشنفکری در جامعه، سرمایه های پژوهشی و پیشرفته، سیاست های پولی، مالی و قوانین ثابت حکومتی، چهارچوب خوبی را برای رشد شرکت های جدید آماده می کند.
وی با ابراز رضایت از نقش کلیدی کارآفرینان در اقتصاد کشور خاطر نشان کرد: وضعیت ایران در کارآفرینی و توسعه آن در سال 2012 در مقایسه با کشورهای آسیایی در سطح نسبتا مناسبی قرار داشت. بنابراین، برای توسعه کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان، لازم است با تقویت نیروی کار، بیمه بیکاری، تدوین سیستم های پیشرفته اجتماعی، حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد اطمینان در کسب حاصل از سرمایه گذاری در مناطق روستایی و دورافتاده و دیگر عوامل موثر در کارآفرینی، در بهبود وضعیت کارآفرینی تلاش کنیم.
۱۱ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲
کد خبر : ۳۲,۶۰۳
کلیدواژه ها: کارآفرینی + کسب و کارهای نوپا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید