مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : اختصاص بیش از 60میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای طرح های پشتیبان مشاغل خانگی

مدیر کار آفرینی و اشتغال این اداره کل با اشاره به اختصاص تسهیلات قرض الحسنه توسط دولت به منظور رونق کار اقتصادی در کارگاه های کوچک خانگی وطرح های پشتیبان خانگی عنوان کرد : مبلغ 60میلیارد و370میلیون ریال برای متقاضیان پشتیبان طرح های مشاغل خانگی بصورت قرض الحسنه به استان اختصاص یافته است .

طاهره طهماسبی همچنین در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خلیل آباد که با حضور فرماندار ودیگر اعضاء تشکیل شده بود اظهار کرد: نگاه دولت به طرح های کوچک نگاه مثبت و حمایتی است و ما امیدواریم با متقاضیان بتوانند با استفاده از این تسهیلات و سرمایه گذاری صحیح ، ضمن کمک به اقتصاد خانواده موجبات رشد و رونق اقتصادی استان را فراهم آورند .

عضو دبیرخانه کارگروه اشتغال استان در این جلسه افزود : اعتبارات اختصاص یافته برای مشاغل خانگی در استان خراسان رضوی در سالجاری که 30 درصد آن توزیع شهرستانی شده است مبلغ 342 میلیارد ریال میباشد و امید است با توجه به تاکید مصوبه شورای عالی اشتغال کشور 70 درصد باقی مانده نیز هرچه سریعتر اعلام گردد .

طهماسبی با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد دربین شهرستانهای استان مقام سوم را در فعالیت های مشاغل خانگی کسب کرده است گفت: نرخ بیکاری در شهرستان خلیل آباد بالا نیست ولی درنرخ مشارکت  اقتصادی که در حال حاضر معادل 43درصد می باشد نیاز است توجه ویژه ای صورت گیرد .

علی اصغر مرادزاده فرماندار خلیل آباد هم در این جلسه برپایداری وتثبیت اشتغال شهرستان تاکید کرد وگفت :  در شهرستان خلیل آباد با توجه به بافت کشاورزی ودامداری که 85درصد مردم شهرستان  در روستا ها زندگی می کنند وبه شغل شریف کشاورزی مشغول هستند مشکل بیکاری بصورت جدی نداریم و شهرستان کمترین نرخ بیکاری در استان را داراست ولی تثبیت اشتغال  موجود امری بسیار مهم و شایان توجه است. 

وی اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی  را امری ضروری نام برد وافزود: در شهرستان خلیل آباد210 شرکت تعاونی فعال وجود دارد که با 2100عضو به نوعی به تولید وارائه خدمات مشغول هستند .

حسین نوری مسئول اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان خلیل آباد در این جلسه بابیان اقدامات انجام شده اظهار داشت : طی دوسال گذشته بیش از 1200نفر از محل اعتبارات مشاغل خانگی که بصورت قرض الحسنه بود

جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند وبا ایجاد یک کارگاه تولیدی ویا خدماتی کوچک مشغول به کار هستند .

نوری از اختصاص مبلغ 7 میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی برای سال 92 به شهرستان خبرداد وافزود: حسب دستور فرماندار این اعتبار از طریق دبیرخانه وپس از بررسی طرح ها ی افراد متقاضی که درسامانه ثبت نام داشته اند، به بانک های مربوطه معرفی می شوند .

 طاهره طهماسبی مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال این اداره کل اعلام کرد : در حال حاضر 59 کاریابی در سطح استان فعال می باشند که 24 مورد آن در شهرستان مشهد و 35 مورد نیز در شهرستانهای استان کار ثبت نام و معرفی جویندگان کار را به فرصت های شغلی به عهده دارند . طهماسبی افزود : در راستای بازرسی و نظارت جدی بر عملکرد این کاریابیها و با بازرسی های صورت گرفته در سال جاری تاکنون مجوز 5 کاریابی لغو گردیده است .

وی در پایان گفت : دفاتر کاریـابی بطور مرتـب و به صورت ماهـیانه ، فصـلی و سالیانه رتبه بندی می شوند و کار نظارت بر آنان توسط کارشناسان این اداره کل در طول سال همچنان ادامه دارد .

۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۴۱
کد خبر : ۳۲,۶۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید