قزوین اولین استان درافتتاح پروژه اینترانت وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی با استفاده از تکنولوژی MPLS

برای اولین بار درکشور ارتباط مخابراتی MPLS با تلاش مدیران وکارشناسان حوزه فناوری اطلاعات وزارت متبوع واداره کل استان قزوین برقرار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی برای اولین بار درکشور ارتباط  مخابراتی MPLS   با تلاش  مدیران وکارشناسان حوزه فناوری اطلاعات  وزارت متبوع واداره کل استان قزوین  برقرار گردید .

 براین اساس با استفاده از بستر این خط مخابراتی جلسه ای به صورت وید ئو کنفرانس با حضور  مسعود بابایی قائم مقام وزیر ومدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان قزوین ومدیران وکارشناسان حوزه فناوری اطلاعات وزارت متبوع برگزار گردید.

بابایی قائم مقام وزیر ومدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان قزوین ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این پروژه برا ی اولین بار دراستان قزوین بر توان علمی وتخصصی کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات این اداره کل تاکید واز آنان تقدیر نمود .

به گفته قافله باشی رئیس گروه فناوری اطلاعات ،بودجه وتحول اداری ،خط مخابراتی  MPLSبه منظور ایجاد ارتباط مستقل وپایدار جهت تبادل داده ای بین ادارات استانی وزارت متبوع برقرار شده است که درنهایت منجر به ایجاد یک شبکه اینترانت درحوزه وزارتی با سایر استانها می گردد ودرآینده نزدیک با اضافه شدن سایر استانها به این شبکه این ساختار به یک شبکه full mesh تبدیل شده که تمامی استانها می توانند با یکدیگر به صورت فردی ویا گروهی ارتباط برقرارنمایند .

وی افزود :برقراری  ارتباط صوتی وتصویری (ویدئوکنفرانس ) وارتباط voip واترباط داده ای  جهت استفاده برای نرم افزارهای حوزه وزارتی از جمله مزایای استفاده از این شبکه می باشد .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

تحقق 76 درصدی ایجاد اشتغال در شهرستان آبیک

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک از تحقق 76 درصدی ایجاد اشتغال در شهرستان آبیک طی هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  وحید انتظاری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک : در کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با استمرار روند ایجاد اشتغال در شهرستان آبیک، تا پایان امسال 90 تا 100 درصد از ایجاد اشتغال در این شهرستان محقق می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک ساماندهی کارگران فصلی شهر آبیک را ضروری دانست و افزود: مقرر شده است از سوی شهرداری مکانی برای ساماندهی کارگران فصلی در نظر گرفته شود که با تحقق این امر علاوه بر جلوگیری از تجمع کارگران از سطح شهر آبیک، کارفرمایان به سهولت نسبت به جذب کارگران اقدام می‌کنند.

این مسئول وجود مکانی مناسب در مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی شهرستان آبیک را برای ایجاد بازارچه‌های محلی مناسب‌تر دانست و تصریح کرد: با ایجاد غرفه‌ای در این مجتمع‌ها به صورت استیجاری، محصولات مشاغل خانگی مددجویان کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و نیز هنرمندان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به فروش می‌رسد که با تحقق این امر، بستر لازم برای درآمدزایی فراهم می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک اذعان داشت: اعتبارسنجی اشتغال ایجاد شده در شهرستان آبیک در سامانه رصد انجام شده و از نظر راستی‌آزمایی جزو بهترین شهرستان‌های استان قزوین است که امیدواریم تا پایان امسال و با حمایت و همت مسئولان این امر استمرار داشته باشد.

انتظاری از ممنوعیت به‌کارگیری اتباع خارجی فاقد مجوز کار خبر داد و افزود: بسیاری از پیمانکاران دولتی اقدام به استفاده از اتباع خارجی کرده‌اند که به طور جدی باید از این موضوع خودداری کنند

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

برگزاری کلاس آموزشی کارآفرینی درشهرستان تاکستان
به گزارش روابط عمومی
موسوی رئیس اداره تعاون کارورفاه اجتماعی شهرستان تاکستان  به تعریف واژه کارآفرینی پرداخت وگفت :  واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی Entreprendre به معنای «متعهد شدن» است که  بنابـر تعریف واژنامه های دانشگـاهی کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره هـای یک فعالیت اقتصادي را سازماندهی ، اداره و تقبل کند.
وی افزود : اقتصاددانان نخستین کسانی بودند که در نظریه های اقتصادی خود به تشریح کارآفرین و کارآفرینی پرداختندو کارآفرین را نیــروی محرکــه اصلی در توسعه اقتصادی می دانند و می گویند نقش کارآفرین نوآوری است و از دیدگاه این دانشمندان ارائه کالایی جدید، ارائه روشی جدید در فرآیند تولید، گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید و ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در صنعت و... از فعالیت های کارآفرینان است.
این مسئول به آموزشهای کارآفرین درکشور وتعمیم آن درهمه جا میهن عزیزمان اشاره نمود وگفت : امروزه نیروی انسانی به عنوان یک منبع نامحدود ومحور هر نوع توسعه مطرح می باشدودر این بین کارآفرینان به طور خاص دارای نقشی موثرتر در فرآیند توسعه اقتصادی هستند چراکه تحقیقات نشان داده است که بین رشد اقنصادی و تعداد کارآفرینان در یک کشور همبستگی مثبت وجود داردو کشوری که دارای تعداد زیادی کارآفرین باشد از محرکهای تجاری واقتصادی قویتری برخوردار است،ازهمین رو باید بکوشیم با نگاهی نو به موضوع کارآفرینی به تشکیل این جلسات اهتمام ورزیم .

۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۵۵
کد خبر : ۳۲,۶۶۵
کلیدواژه ها: فناوری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید